РОЗУМНЕ МІСТО

Хакатон енергетичної свободи

В березні 2015 року Одеса стала одним з п’яти міст України, де пройшов хакатон Hack4energy. Участники заходу створили технологічні та поведінкові рішення, які нададуть тисячам українців можливість заощадити на електроенергії і спільними зусиллями стабілізувати енергосистему. Організатори заходу наголошують:

«Мільйони крапель в енергетичному океані можуть або зруйнувати енергосистему, або оздоровити її. Ми пропонуємо отримувати енергію із зміни поведінки, з включення уваги, простих звичок, які економлять гігават електроенергії ».

В Хакатоні, організація якого пройшла за підтримки об’єднання «Самопоміч», взяли участь програмісти, дизайнери, розробники ігор і мобільних додатків, фахівці з гейміфікації та поведінкової економіки, психологи та соціологи, рекламісти і SMM-менеджери, аніматори та відео-продюсери, журналісти та копірайтери. Тобто всі, хто може і хоче вплинути на поведінкові зміни в енергетиці.

Курси англійської мови

Проект розпочався в лютому 2015 року з метою підвищення рівня освіти громадян. Волонтери ГО «Самопоміч» допомогли організувати низку лекцій, семінарів, майстер-класів для одеситів на постійній основі. Організаторам проекту вдалось залучити увагу більш ніж 100 учасників. Серед лекцій та майстер-класів, які входять до проекту та користуються особливою популярністю, можна виокремити розмовні курси англійської та англійську граматику. Уроки проводяться кожного тижня.

На курси англійської мови можна записатись за номером:

068-254-78-18 (Яна)

Курси проводяться за адресою: м. Одеса, вул. Дворянська, 28.

Підтримка у створенні та діяльності ОСББ

Щотижня одеські активісти Об’єднання «Самопоміч» розповідають про створення ОСББ ініціативним групам одеських будинків. В ході зустрічі експерти пояснюють переваги ОСББ, надають підтримку вже створеним ОСББ, залучають на зустрічі експертів з питань енергозбереження, бухгалтерії, землеустрою, представників Одеської міської ради і суміжних комунальних підприємств. Крім того, щочетверга проводиться засідання клубу представників ОСББ, на якому обговорюють основні проблемні питання та шляхи їхнього вирішення.

«Завдання подібних зустрічей – надати безкоштовні рекомендації щодо створення ОСББ та грамотно проконсультувати одеситів. Крім того, наша команда готова допомогти в підготовці всіх необхідних документів та надати безкоштовне приміщення для проведення установчих зборів ОСББ », – розповідають активісти ВО «Самопоміч».

Зустрічі з питань ОСББ проходять щосуботи о 15-00 в БЦ “Адміральський” (Адміральский пр-т, 34а).

Відповідальний за проект: Станіслав Драганов

Тел.: 098-087-58-51

E-mail: od@samopomich.in.ua

Комп’ютерні курси для пенсіонерів та дітей

З 2015 року одеська “Самопоміч” проводить систематичні безкоштовні курси з комп’ютерної грамотності для маленьких одеситів та літніх людей. Пенсіонерів ознайомлюють зі складовими комп’ютера, роботою з документами та програмами типу Skype. А дітей навчають тонкощам програми SCRATCH, HTML та створенню власних мультфільмів та ігор.

Відповідальний за проект: Станіслав Драганов

Тел.: 098-087-58-51

E-mail: od@samopomich.in.ua

Семінари про створення об’єднаних територіальних громад

В рамках проекту мешканцям Одеської області активісти та волонтери об’єднання “Самопоміч” розповідають про перспективи створення громад, а також надають консультації щодо етапів проходження для отримання державної субвенції.

Відповідальний за проект: Генадій Новіков

Тел.: 063-122-53-51

E-mail: novickov.gennadiy@gmail.com

Карта комунальної власності