Новини

18:27, 1 Грудня 2018

Чи готова Одеса та область до зими?

Одеса і область повністю готові до зими та надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути в зв’язку з погодними умовами. Про це на черговій апаратній нараді в облдержадміністрації доповів директор департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської ОДА Сергій Готко.

За словами чиновника, департамент почав підготовку до зимового період 2018-2019 в травні поточного року і врахував всі недоробки минулого сезону. Як заявив пан Готко, наразі Одеська область повністю забезпечена автономними джерелами електроживлення. Їх, за словами чиновника, в області 967 штук, і всі вони в робочому стані. У лікарнях в достатній кількості є паливо, а на розчищення доріг регіонів буде готове вийти близько 348 одиниць техніки.

Крім цього, пан Готко зазначив, що для попередження ліквідацій надзвичайних ситуацій буде залучено Службу автомобільних доріг, ГСЧС, поліцію, райдержадмірістрації, департаменти облдержадміністрації, «Одесаобленерго» та місцеві адміністрації.

«Згідно зі звітами, місто та всі служби завжди готові! Однак, ніхто ніколи не говорить про проблеми до моменту їх виникнення. Минулого сезону випало дуже багато снігу. Звичайно ж, на папері в місті вистачало комунальників та техніки, а на ділі навіть центральні вулиці не встигли розчистити. Я вже не кажу про другорядні та тротуари. Пам’ятаю, минулого року на черговій апаратній нараді говорили про закупівлю компактної техніки для прибирання снігу на тротуарах, але я не впевнений, що справа й до сьогодні зрушила з мертвої точки розмов», – зазначає активіст «Об’єднання «Самопоміч» Олексій Асауленко.

Втім, благополучне проходження зими – це турбота не лише комунальних служб міста, а й готовність до негоди з боку монополістів. У першу чергу, «газовиків» та «електриків». Зрозуміло, що у відключеннях електрики, – якщо таке трапиться, – винні не місцеві компанії, а держава. А ось, обриви проводів, як на лініях передач, так і на вулицях Одеси – точно турбота електропостачальної компанії.

КП «Одесміськсвітло» свою частину роботи виконало: замінило 6 км повітряних мереж, 10 аварійних електроопір та відремонтувало 6 трансформаторних підстанцій. Однак, в якому стані мережі за межами міста, поки невідомо.

І все ж таки головне не те, наскільки місто готове до зими, а наскільки фінансові можливості одеситів дозволять їм сплачувати послуги тепловиків, енергетиків і газівників. І тут ми, вочевидь, зіткнемося з проблемами.