Новини

14:01, 23 Липня 2018

Архітектурні скарби Одещини буде врятовано

Петиція №15 «Унеможливити знищення нерухомих об’єктів культурної спадщини Одещини», що була розміщена 30 квітня 2018 р. членом фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ольгою Квасницькою на сайті petition-oda.odessa.gov.ua, набрала необхідну кількість підписів й лягла на стіл губернатору. Наразі отримано офіційного листа про те, що ОДА розглядає колективне звернення. Нагадаємо, депутатка запропонувала звернути увагу Максима Степанова на гострі проблеми, пов’язані із руйнацією історичних пам’яток.

У ході апаратної наради 3 липня під час обговорення проблем у сфері охорони пам’яток голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов зазначив: «Збереження пам’яток архітектури потребує комплексного підходу. Протягом місяця на місцях мають провести інвентаризацію всіх без винятку об’єктів. Прошу максимально інформувати правоохоронні органи, якщо зафіксовано руйнацію пам’яток. Наша кінцева мета полягає не у сплаті адміністративного штрафу власником чи балансоутримувачем. Важливо, аби об’єкт було збережено!»

Проблему з відсутністю облікової документації у більшості пам’яток культури планується вирішувати за допомогою фахівців у сфері охорони культурної спадщини, які почнуть роботу в новоствореному комунальному закладі.

«Лише завдяки небайдужим та наполегливим одеситам петиція на папері перетворилася на дії, нашими пам’ятками будуть системно займатися, і ми отримаємо шанс  зберегти їх для нащадків», – говорить Ольга Квасніцька.

На щастя, електронна демократія стає не тільки інструментом вирішення гострих проблем, але й відбору корисних інновацій у громадах України.