Новини

11:15, 30 Травня 2018

Медицина відкрита для школярів

У 2017 році на базі лікарні Чорноморська працював перший в Україні медичний табір. Під час літніх канікул півсотні школярів наділи білі халати і дізналися, як це рятувати людські життя. Сьогодні, 30 травня, в Чорноморську стартував другий сезон успішного молодіжного проекту.

Минулого року 50 школярів Чорноморська у віці від 11 до 16 років першими в Україні побачили сучасну медицину зсередини. Про досягнення учнів, а також про тих людей, хто весь час був з ними поруч, говорила практично вся країна.

Школярі познайомилися зі специфікою роботи всіх відділень, в тому числі і реанімаційного, навчилися надавати першу медичну допомогу і стали частиною великого колективу спеціалістів, які обрали для себе одну з найбільш складних і відповідальних професій.

Реалізація цього проекту в Чорноморську стала можливою завдяки взаємодії головного лікаря, члена фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олени Кузар та всього колективу лікарні з мером Чорноморська, співробітниками відділу освіти, педагогами, і, звичайно ж, самих школярів.

«Як і в минулому році, діти працюють 5 днів на тиждень з 8:00 до 14:00 (з обідом). Перелік відділень, які досліджуватимуть школярі, залишається таким самим: це всі структурні підрозділи стаціонару, у тому числі реанімаційне, пологове та операційне. Крім того, цього року учні медичного табору зможуть побачити на власні очі, як проходять операції кесаревого розтину, а також різні ендоскопічні маніпуляції. Ми запланували екскурсії для школярів у дорослі та дитячі поліклініки, чого не було в минулому році, і в жіночу консультацію. Також школярі відвідають медичні установи, які не входять до складу структурних підрозділів нашої лікарні – «швидка допомога» і стоматологія. Як і минулого року, учні табору відвідають лекцію лікаря-дієтолога і обов’язковий теоретичний курс про надання невідкладної медичної допомоги, в тому числі в разі укусів комах, змій і тварин.

До нас прийшли школярі, які були учасниками табору минулого року. Ці діти вже знайомі з роботою лікарні, саме вони стали нашими головними помічниками та керівниками груп дітей, які навчаються в таборі вперше», – розповіла головний лікар лікарні Чорноморська Олена Кузарі.

Медичні загони працюватимуть в три зміни по 15-20 осіб у кожній. Перша зміна – з 30 травня по 18 червня, друга – з 19 червня по 10 липня, а третя – з 11 по 28 липня.