Новини

10:44, 24 Квітня 2018

Незаконні АЗС, або як захопити землі громади

Із початку року триває боротьба з несанкціонованими точками стихійної торгівлі та «безпорадністю» місцевих інституцій. Член фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вадим Терещук зацікавився газозаправними станціями, розміщеними за адресами вул. Люстдорфська дорога, 94 і вул. Інглезі, 9А, к.2, що є незаконними та завдають шкоди навколишньому середовищу.

Депутат направив запити до профільних департаментів та отримав відповіді від:

– Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради 03.01.2018р. за № 01-2/181-Д, яким було встановлено, що за даними адресами функціонують газові заправки.

– Департаменту комунальної власності 27.12.2017р. №01-15/225 було встановлено, що правовстановлююча документація за зазначеними адресами відсутня.

– Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради  №8/01-11 від 05.01.2018р., за результатами перевірки ще у вересні 2017р. були вручені відповідні повідомлення про надання до управління відповідної правоустановчої документації, яка не була надана до сьогодні.

Газові заправки за зазначеними адресами нещодавно отримали правовстановлюючі документи, зареєструвавши  нежитлові будівлі незаконним шляхом і навмисно змінивши  адреси для введення в оману. Відтепер заправки нібито знаходяться за адресами вул. Люстдорфська дорога 94 А/1 і вул. Інглезі 9Б, однак там їх ніколи й не було.

В основу реєстрації права власності по вул. Люстдорфська дорога 94 А/1 та вул. Інглезі 9Б полягли акти від 28 травня 1998 р. та технічні паспорти від 22 травня 2017 року, які мають ознаки підробки. Крім цього, відсутні документи про законність присвоєння адреси і відповідні розпорядження, як того вимагає закон, та у короткий термін за цими адресами було скоєно декілька актів «купівлі-продажу», що є очевидним замітанням слідів.

Отже, є підстави вважати, що у шахрайський спосіб було скоєно незаконне захоплення землі територіальної громади і порушено права мешканців мікрорайону.

«У результаті нашої діяльності, щодо цих заправок було порушено кримінальне впровадження та арештовано майно. Наразі цим питання займаються правоохоронні органи», – зазначив депутат.

Нагадаємо, завдяки члену фракції «Об’єднання «Самопоміч» зелену зону під заводом «Промсвязь» (ріг вулиць Комарова та Ген. Петрова) було захищено від знищення та забудови шляхом призупинення робіт. Однак, сьогодні знову постало питання щодо утвердження проекту землевідведення під створення АЗС, проти якого й далі боротиметься Вадим Терещук.