Новини

11:33, 6 Квітня 2018

Геннадій Мартинов: Зміни починаються з тебе

Чорноморська «Самопоміч» – не велика, але потужна команда професіоналів із різних сфер діяльності. Усі вони в 2015 році вперше стали депутатами місцевого рівня. «Самопоміч» для кожного з них – єдина політична сила, в яку вони повірили та захотіли стати її частиною. Серед них і Геннадій Мартинов. Три роки тому він разом із командою однодумців увійшов до складу Чорноморської міської ради. Сьогодні депутат та його колеги займаються вирішенням проблем громади, доводячи, що зміни в місті та країні можливі, якщо цього прагнути та діяти.

– Геннадію Олексійовичу, депутатом Чорноморської міської ради Ви стали не так давно, у 2015 році. Розкажіть про Ваш життєвий шлях до політики.

– Думаю, все почалося в дитинстві. Нагадаю, я народився 8 березня, як то кажуть, зробив подарунок матері. І кожного року на початку весни я бачив, як матуся, замість того, щоб «розквітати», готувалася до «подвійного» свята. Звісно, вона втомлювалася, тож, я намагався максимально їй допомагати. Так у мене й по життю склалося: прихожу на допомогу всім, хто цього потребує.

Крім цього, мене загартував спорт. У дитинстві я займався дзюдо, і навіть став майстром спорту, а в подальшому – й тренером. Після закінчення Одеської академії архітектури та будівництва я займав різні посади за своїм профілем: пройшов шлях від підсобного робітника до керівника власної фірми – це виховало в мені адміністративні здібності. Сьогодні я заступник головного інженера Управління капітального будівництва Одеської міської ради. Крім того, з 2015 року депутат Чорноморської міської ради від фракції «Об’єднання «Самопоміч».

– Чому Ви вирішили стати депутатом міської ради?

– Слід зізнатися, що мені давно пропонували вступити до якоїсь із партій, та я завжди відмовлявся. А у випадку з «Самопоміччю» довго не думав. Ретельно вивчивши ідеологію цієї політичної сили, зрозумів, що вона збігається з моїм світосприйняттям та розумінням організації суспільства.

Я ріс за радянських часів, і люди мого покоління та й старші згадують цей час, як щось велике та грандіозне. Насправді ж, найгірше, що виховала радянська влада у нашому суспільстві – надію на когось іншого. Сьогодні більшість керується девізом: «хтось повинен зробити щось, а не я». Думаючи так, суспільство робить гірше лише собі. Зараз нам треба змінити стиль мислення людей – кожен з нас і є влада.  Якщо бажаєш щось змінити – не чекай на когось, а вставай та дій. І саме про це говорить ідеологія «Самопомочі».

– Ви досить успішний у своїй професії. Як Ваша спеціальність допомагає у депутатській діяльності?

– Я працюю в сфері будівництва. Проектування вимагає досконалого та поглибленого знання законодавства. Не скажу, що завдяки цьому розуміюся на всіх сферах, але що стосується будівництва, я розумію процеси, які відбуваються, особливо, коли є порушення.

Існує ще одна проблема у нашому суспільстві – люди не знають своїх прав і не вміють їх відстоювати. На кожній зустрічі з виборцями я завжди кажу: «Почитайте закон». Із відповідальністю ставитися до закону мене навчила професія, а я, у свою чергу, намагаюсь донести ці постулати до інших. Мені дуже приємно, що «Самопоміч» одна із небагатьох політичних сил, яка займається просвітницькою діяльністю. Сьогодні безкоштовне надання юридичних консультацій населенню надзвичайно важливе.

– Як ви оцінюєте свою депутатську діяльність?

– Я ніколи не ставив і не ставлю собі оцінки, нехай мою діяльність оцінюють люди. Сьогодні моя робота спрямована більше на благо Одеси – міста, яке я також вважаю рідним. Однак по мірі можливості я намагаюся працювати і на благо Чорноморська. Адже саме чорноморці підтримали мене голосом та обрали депутатом до місцевої ради.

Я не люблю виставляти на показ свої досягнення. У моїй родині кажуть: «Зроби добро і кинь його у воду». Розумію, що це неправильно, адже мої заслуги можуть приписувати собі інші депутати, та я завжди відповідаю: «Бог їм суддя».

Діяльність «Самопомочі» в місцевій раді – це робота не конкретних людей, це продумана діяльність єдиної команди. Саме тому давати оцінки треба не одній особі, а всій нашій політичній силі. Сьогодні я бачу поряд команду, яку об’єднують не матеріальні цінності, а бажання змінити життя на краще в рідному місті.

Разом ми намагаємося донести нинішній владі Чорноморська: «Ми не хочемо вам нашкодити, а навпаки, допомогти, бути поряд, йти пліч-о-пліч і творити спільну історію». До речі, це ще одна причина, чому я обрав для себе «Самопоміч»: критикувати і кричати можуть всі, а реально працювати для втілення змін на краще – здатні лише одиниці.

– Якими проектами чорноморської «Самопомочі» Ви пишаєтесь і вважаєте справжнім досягненням?

– Я пишаюсь кожним проектом, котрий ініціювала наша політична сила. Чого тільки варті ті зміни, які відбуваються в медичній сфері Чорноморська. Буквально за кілька років міські заклади охорони здоров’я дуже змінились, і в цьому велика заслуга моєї колеги – Олени Кузар.

Чималий вантаж на свої плечі взяла наша депутатка Анна Філатова. Саме вона почала вирішувати проблеми, які роками ігнорувались, щодо безпритульних тварин у Чорноморську. Нарешті, цього року в місті почав працювати «Громадський бюджет», який також ініціювала наша фракція.

Я ж зі свого боку намагаюсь приділити максимальну увагу питанням пожежної безпеки в навчальних закладах міста – школах та дитячих садочках. Адже безпека наших дітей – це найголовніше. Можна довго перераховувати проекти, які ініціювала та реалізувала чорноморська «Самопоміч», і кожен з них – привід для гордості.

– Які ідеї Ви хотіли б найближчим часом реалізувати в Чорноморську?

– Я давно думаю про те, що наше місто ніби і прогресивне, але водночас дещо обмежене. Сьогодні вся Україна бере актину участь у грантових програмах, та багато міст отримує кошти на власний розвиток. Гранти – це прекрасна можливість вирішити чимало важливих проблем в нашому місті. Наше місто не виграє в подібних конкурсах лише за однієї причини – Чорноморськ не бере участі в них. Та я сподіваюсь, що зовсім скоро мені та моїм колегам вдасться попрацювати в цьому напрямку.

 – Що найскладніше у депутатській діяльності?

– Найскладніше – це розуміння того, що в Чорноморську важко проявити себе, якщо ти не є очевидним прихильником діючої влади. На жаль,  до складу комісій, які дійсно впливають на життєдіяльність міста, увійшли лише «свої люди». Звичайно, інколи опускаються руки, особливо, коли я стикаюся з нерозумінням із боку людей. Та я вірю, що завдяки команді однодумців, яка мене підтримує, нам разом вдасться зламати систему, змінити світогляд людей та побудувати абсолютно нове вільне суспільство. Головне – не боятися труднощів та усвідомлювати, що зміни починаються з тебе. Почнеш змінюватися ти – зміниться і місто, і вся країна.