Новини

15:31, 29 Січня 2018

СБУ відкрила кримінальне провадження проти Одеської міської ради

СБУ відкрила кримінальне провадження проти Одеської міської ради щодо фінансування церкви Української православної церкви Московського патріархату. Сума фінансування становить понад 2 млн грн.
Депутат Одеської міськради Юрій Шумахер («Доверяй делам») вже встиг побувати на допиті в Службі безпеки з приводу виділення з міського бюджету коштів на потреби Спасо–Преображенського собору, який відноситься до УПЦ МП. Про це розповідає Таймер.

Як повідомляє Ганна Позднякова, вперше їй стало відомо про пункт в бюджеті щодо фінансування Спасо-Преображенського собору ще рік тому. Тоді, на засідання бюджетної комісії, лідерка фракції «Об’єднання «Самопоміч» поцікавилась на що саме будуть витрачені 325 тисяч гривень, які фігурували тоді.  У відповідь депутат Позднякова отримала інформацію, що гроші підуть на «утримання собору», а саме: комунальні послуги та зарплати. Тож під час засідання Ганна Позднякова звернулася до депутатів з проханням не підтримувати відповідний проект рішення.
По–перше, як заявила депутат, будівля храму знаходиться не в комунальній власності, а по–друге, належить Московському патріархату. У відповідь на прохання мер Одеси Геннадій Труханов попросив «не піддаватися на провокації і відповісти голосуванням». У результаті проект рішення підтримали 54 депутати, а четверо утрималися. Пізніше цей пункт викликав питання і у Служби Безпеки України.

«Україна – це світська країна, де релігія відокремлена від держави. Парадоксальним є виділення настільки великих коштів на «утримання собору». Підтвердженням цього є кримінальне впровадження СБУ, відкрите проти Одеської міської ради. Мені хочеться, щоб Одеса і далі залишалася багатонаціональним і мирним містом. Якщо це історична спадщина, то давайте пропорційно підтримувати й інші конфесії», — зауважила Позднякова.

Тож завдяки кримінальному впровадженню СБУ у бюджеті 2018 вже не передбачені кошти на утримання собору. Вперше за останні 6 років.