Новини

15:27, 20 Січня 2018

Ганна Позднякова: “Мирні зібрання – конституційно закріплене право громадян”

Будь-які масові рухи та акції історично характеризуються специфічною особливістю – високим рівнем небезпеки. Певною мірою, потенціальна можливість ескалації є типовою і для мирних зібрань. Однак, саме право громадян на мирні зібрання лежить в основі демократичного устрою. Можливість вільно та публічно висловити свою позицію стратегічно важлива для формування громадянського суспільства.
Тож як уникнути ескалації конфлікту, мінімізувати можливі ризики для учасників, налагодити діалог між правоохоронними органами та громадою?

Ці питання обговорювались на семінарі, який був організований КМЄС (Консультативна місія Європейського Союзу) і відбувся в Одесі 17 січня. В ході семінару експерти та активісти з Европи обговорили права та обов’язки сторін, які реалізують конституційне право на свободу мирних зібрань.

Брала участь у заході і голова фракції «Самопоміч» Ганна Позднякова:

«Реалізація права на мирні зібрання – дуже актуальне і важливе питання для нашого міста. Це не таємниця, що зазвичай під час акцій виникають конфлікти і непорозуміння із правоохоронцями. Парадокс, але представники правоохоронних органів, які повинні бути гарантами безпеки та спокою для учасників мирних зібрань, вступають з ними в конфлікт. Але мирні зібрання – конституційно закріплене право громадян. Очевидно, проблема тут не тільки в поліції та їх підготовці. Проблема набагато глибша.
Саме про це ми вели дискусію з експертним середовищем, фахівцями мобільної групи КМЕС і представниками громадянського суспільства. Я особисто вдячна, що на рівні з Києвом і Харковом, увагу консультативної місії прикута до Одеси, яка теж є осередком суспільно-політичного життя і соціальних протиріч. Впевнена, такі зустрічі принесуть позитивні результати! І незабаром наша поліція буде забезпечувати публічний порядок, а не обмежувати права учасників мирних зібрань. Саме як це й прийнято в цивілізованому і демократичному суспільстві», – висловлює свою позицію депутат.

 

Також в ході зустрічі, голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас представив новий мобільний підрозділ КМЄС. Мета підрозділу – надавати підтримку реформі кримінальних розслідувань, впроваджувати кращі практики у забезпеченні громадського порядку, посилювати взаємодію поліції з громадою та розподіляти повноваження у різних регіонах України. Сам підрозділ буде складатися з 10 експертів із п’яти країн: Литви, Словаччини, Німеччини, Данії та України.