Новини

14:23, 24 Січня 2018

Чи повернуть місту 95 млн грн? Скандальна історія з «Європейською мерією» набула нових обертів


Нагадаємо: в серпні 2016 року фірма «Девелопмент еліт» придбала майбутню будівлю «Європейської мерії» (раніше – завод «Краян») на вул. Косовській, 2Д у колишнього власника за 4 млн грн. Вже за 2,5 місяці «Девелопмент еліт» перепродала ту саму будівлю Одеській міській раді за суму – 185 млн грн.
Зараз, як стало відомо з листа фірми, що був оприлюднений Ганною Поздняковою, лідеркою фракції «Об’єднання «Самопоміч» – ТОВ «Девелопмент Еліт» згідні поступитися Одеські мерії будівлю лише за 90 млн. гривен. З такою пропозицією компанія завернулась до мерії на початку січня 2018 року.

Вже за тиждень постійна комісія мерії з питань комунальної власності вперше з чотирьох разів намагалася зібратися для обговорення відповідних змін у документі купівлі-продажу. Рішення не було прийнято з приводу відсутності кворуму.

 

«Помилка вартістю 95 млн.гр. викликає запитання до міської ради. Новий проект рішення лише підтвердить недбалість дій міської ради при ухвалі першого проекту  рішення  щодо покупки будівлі», – коментує ситуацію Позднякова

Початкова вартість будівлі у розмірі 185 млн. гривень фірма пояснила ринковою вартістю об’єкта на момент підписання договору. Посилались «Девелопмент еліт» на офіційний висновок про вартості майна, що була проведена ПП «Брокбізнесконсалт», директор якої був засуджений.
Зазначений висновок про початкову вартість, за словами представника фірми ТОВ «Девелопмент Еліт», отримало позитивні рецензії від глави ГО «Всеукраїнська асоціація фахівців оцінки» С. Максимова, співробітників Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз при Міністерстві юстиції, а також від судового експерта ПП «Одеського науково-дослідного центру експертних досліджень ім. І.І. Скібінського» Ю. Чорної.
Рішення настільки суттєво знизити суму вартості «Девелопмент еліт» аргументують тим, що у зв’язку з розслідуванням НАБУ (яке розпочалось після виступу депутата Позднякової на сессії міськради) кримінального провадження №52016000000000411 і подальшим накладенням арешту на рахунки фірми, компанія зазнає суттєвих  матеріальних збитків та не може проводити господарську діяльність. Укладання нового договору, за словами компанії, отримати хоча б якусь частину грошей.

«Вважаємо, що в даному випадку, має місце суттєва зміна обставин в частині визначення договірної вартості нежитлового приміщення загальною площею 14 394,5 кв.м за адресою: м Одеса, вул. Косівська, 2-Д, яке є предметом договору купівлі-продажу, укладеного між Одеською міськрадою і ТОВ «Девелопмент Еліт», – відзначили в компанії.

Тож «ТОВ «Девелопмент Еліт» пропонує Одеської міськради укласти договір про зміну істотних умов договору купівлі-продажу нерухомого майна від 12 грудня 2016 року, в якому вказати, що ціна зазначеного Договору становить 90 млн гривень». Саме про це йдеться у листі фірми-продавця.Представник ТОВ «Девелопмент Еліт» також зазначив, що через виникнення суспільного резонансу і нібито «погроз від невідомих осіб», директору підприємства довелося звільнитися з займаної посади.
Цікаво, що недавно депутат Одеської облради від «БПП» Олег Бабенко був спійманий при спробі підкупу детектива НАБУ. Хабар давали в обмін на зняття арешту з рахунків приватної фірми, бенефіціаром якої він виступає і яка, на думку правоохоронців, задіяна в схемі по заволодінню коштів бюджету міста Одеса

 

Нижче додаємо листи фірми:

 

 

Джерело: https://368.media/2018/01/23/platinovaya-meriya-dlya-odessy-posle-ugolovnogo-dela-firma-snizila-tsenu-na-95-mln-griven/

Фото: http://dumskaya.net/