Новини

18:24, 14 Грудня 2017

Ольга Квасніцька: «Більшість депутатського корпусу позбавила одеситів ще одного шансу зберегти Літній театр від забудови»

Сьогодні під час чергової сесії Одеської міської ради депутати не підтримали запит до мера міста, розроблений одеською «Самопоміччю».  Ключова  вимога документу – виконати низку дій зі збереження Літнього театру. Зокрема, внести зміни до історико-архітектурного плану Одеси в частині визначення меж Міського саду. Підтримали відповідний запит лише 10 депутатів – серед них депутати «Самопомочі».

«Гадаю, що такими голосуваннями в міській раді перевіряється совість депутатів. Сьогодні лише 10 з них підтримали нашу спробу зберегти від знищення та забудови Літній театр в Міському саду. Окремо ми зазначили, що більше 3000 одеситів підписали резолюцію з вимогою залишити одеситам те, що їм належить за правом та законом. Більшість підписантів – мітингувальники, які з транспарантами прийшли колись в Літній театр відстоювати власні права та історію. Цю резолюцію ми спрямували не лише депутатському корпусу Одеси, але й Президенту, народним депутатам та голові Верховної ради України. Ми не збираємось зупинятись на шляху до врятування історичної пам’ятки», – відзначила депутат Ольга Квасніцька.

Нижче публікуємо повний текст депутатського запиту Самопомочі до мера міста Одеси:

Міському голові Труханову Г.Л.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

(у порядку ст. 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»)

Про внесення змін до історико-архітектурного плану м. Одеси в частині визначення меж «Міського саду»

Шановний Геннадію Леонідовичу!

Ми, депутати Одеської міської ради, висловлюючи волю територіальної громади міста Одеси, прагнучи захистити інтереси мешканців міста Одеси та зберегти культурний спадок, звертаємось до Вас з метою встановити та відновити межі Міського саду, тим самим захистити територію Літнього театру від висотної забудови.

Враховуючи видану відповідними службами містобудівну документацію та наявність дозволу на будівництво адміністративної будівлі з допоміжними, торгівельними приміщеннями та інфраструктурою для відпочинку за адресою Преображенська, 24, території Літнього театру, яка була частиною Міського саду відповідно до Генерального плану міста Одеси 1989 року, який діяв до моменту прийняття нового Генерального плану у березні 2015 р., необхідно виправити ситуацію шляхом прийняття низки управлінських рішень для захисту і збереження Міського саду – пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення від забудови.

Відповідно до протоколу № 06/2017 засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини Одеської області від 24.11.2017 р. було з’ясовано, що на сьогодні межі пам’ятки «Міського саду» не встановлено, землевпорядна документація на пам’ятку культурної спадщини «Міський сад» не розроблена, в Історико-архітектурному опорному плані м. Одеси межі Міського саду не визначені.

Крім цього, присвоєння у 2003 році спорудам Літнього театру окремої від Міського саду адреси сприяло подальшому відокремленню даної територія від Міського саду, адже Преображенська, 24 це адреса бібліотеки Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова з дворовим флігелем (будинок Тимченка), що є пам’ятками архітектури які відокремлені забором від території Міського саду і не мають з ним ні проїзного, ні пішохідного сполучення.

На підставі вище викладеного та для виконання доручення виборців необхідно провести наступні дії:

  1. Присвоїти поштову адресу «Міському саду» як пам’ятці культурної спадщини: Дерибасівська, 22 у м. Одеса.
  2. Внести зміни до Історико-архітектурного опорного плану м. Одеси в частині визначення меж «Міського саду» включивши територію Літнього театру в межах пам’ятки містобудування та архітектури місцевого значення Міського саду.
  3. Розробити землевпорядну документацію на пам’ятку культурної спадщини «Міський сад» з врахуванням території Літнього театру в межах Міського саду.

З глибокою повагою,

депутати Одеської міської ради VII скликання

Г.І. Позднякова

В. С. Терещук

О.О. Квасніцька

О. С. Аміци

О. В. Захаров