Новини

18:53, 22 Листопада 2017

Від ідеї до громадської ініціативи: Болградська «Самопоміч» розпочала масштабну акцію з вирішення проблем рідного міста

Восени в Болграді за ініціативи Об’єднання «Самопоміч» почав функціонувати проект  «Моє місто». Мета волонтерів  на чолі з лідером Болградської «Самопомочі» Сергієм Пейчевим – в ході зустрічей з мешканцями зібрати інформацію про основні больові точки усіх округів та районів населеного пункту. Систематизовану інформацію волонтери планують передати на розгляд діючих депутатів Болградської міської ради  для включення їх у Програму соціально-економічного розвитку  з визначенням конкретних розмірів і джерел фінансування. Незважаючи на те, що проект «Моє місто» стартував лише місяць тому, його координатори встигли залучити вже більше 40% небайдужих до долі свого міста жителів.

Несистемність місцевих комунальників та влади

Першу зустріч волонтери провели на території Другого житлового містечка. Частину проблем округів мешканці вирішують самостійно. Завдяки діючим на території містечок ОСББ, вже успішно проведено освітлення, прибрано під’їзди, будинки обладнано металевими дверима з кодовими замками, проведено поточний ремонт будівель, зокрема, дахів, а також утеплено фасади. Проте,  навіть незважаючи на це, в мешканців є проблеми, у вирішенні яких може допомогти саме міська влада. Наприклад, мешканці першого містечка скаржаться на брак  кількості виділених місць для автостоянок, низький рівень озеленення району,  недостачу дитячих майданчиків.

«В нашому районі місцева влада, наче, самоусунулась. Вона закрила очі  навіть на такі серйозні питання, як незаконна забудова території обох містечок гаражами, – зазначили мешканці району. –  Незважаючи на те, що колишні військові містечка розміщуються на землі,  що формально належить Міністерству оборони України, стихійними, тобто документально не оформленими забудовами в межах міста зобов’язана займатися міськрада».

В результаті зустрічі волонтери «Самопомочі» створили перелік проблем району. Подальший аналіз отриманої інформації послужить основою для звернення до депутатів Болградської міської ради.

Розширюючи зону діалогу

Наступна зустріч відбулася з мешканцями Першого житлового  містечка , яких насамперед хвилювали питання  якості водопровідної води, стан каналізаційних стоків, обрізка сухих гілок, організація всередині їх спального району режиму руху транспорту, який би відповідав вимогам житлової зони. Було озвучено й інші цікаві пропозиції: зокрема, встановити банкомат «Ощадбанку» і відновити там роботи каси для прийому комунальних платежів, а також організувати в межах міста пасажирські перевезення пільгових категорій жителів.

У свою чергу, координатори проекту знову зіткнулися з уже відомою їм ситуацією, коли жителі не реалізують весь визначений чинним законодавством України набір засобів і механізмів для реалізації своїх прав в плані вирішення наявних проблем благоустрою. Для підвищення правового  рівня обізнаності населення  волонтери надали їм юридичну допомогу.

Проблеми місцевих «Черемушек»

Ініціативна група «Об’єднання «Самопоміч» зустрілася з мешканцями мікрорайону «Черемушки», який живе своїм, далеким від центру міста, життям. Діалог з представниками Болградської «Самопомочі» вийшов конструктивним і плідним. Дахи, що протікають, відсутність вимощення водостоків і водозаборів, низька якість дорожнього покриття, недостатнє освітлення мікрорайону, що загострює криміногенну ситуацію, відсутність «лежачих поліцейських», пішохідних переходів і тротуарів… В ході зустрічі разом з координаторами проекту «Моє місто» люди визначили пріоритетні проблеми благоустрою для кожного багатоквартирного будинку та помешкання в приватному секторі.

На подив активістів «Самопомочі» виявилося, що жителі «Черемушек» на жаль, не знають діючих депутатів міської ради на своїх ділянках, і навіть ніколи не бачили після виборів. Справжнім відкриттям для мешканців стало те, що в 2017 році кожному депутату Болградського міськради на благоустрій території своїх виборчих дільниць рішенням міської ради виділені по 100 тисяч грн. Яка доля виділених коштів? Мешканцям «Черемушек» невідомо.  Активісти «Самопомочі» та мешканці Болграду сподіваються, що діючі депутати знайдуть час відзвітувати перед своїми виборцями з приводу витрачених грошей.

Яке насіння, таке й коріння

Місцем останньої зустрічі став міський стадіон в сквері, більш відомий в Болграді як «Мігдан». Туди в призначений час прийшло понад два десятки активних громадян, які проживають на території двох прилеглих до «Мігдану» міських виборчих дільниць.

Мешканці були невдоволені Болградськими комунальниками і ТОВ «Світ-єко Бессарабія», які невчасно вивозять сміття. Люди такожпросили депутатів і активістів «Самопомочі» посприяти обладнанню пішохідних доріжок хоча б на центральних алеях міського кладовища. Цікаво, що в самими мешканцями було озвучено кілька дуже цікавих пропозицій щодо вирішення проблем. Ці думки наразі вивчаються координаторами проекту. Крім того, в рішенні деяких питань люди висловили готовність допомогти як грошима,  так і власними силами.

Безсумнівно, що і ця зустріч пішла на користь обом сторонам, що для себе в процесі живого спілкування багато нового. Так, багато навколишні мешканці нарешті дізналися, як зв’язатися зі своїм депутатом, як і куди можна подати заявку на освітлення або спилювання засохлих дерев.