Новини

12:13, 11 Жовтня 2017

Річний звіт депутата Одеської міської ради Олександра Борнякова

Звіт про діяльність за рік Олександра Сергійовича Борнякова, депутата Одеської міської ради VІІ скликання, члена постійної комісії з питань економічної, інвестиційної політики, торгівлі, міжнародних відносин та інформаційних технологій; секретаря депутатської фракції «Одеська міська організація політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».

Набуття повноважень – 10 листопада 2015 року (рішення ОМВК № 256)

Відповідно до вимог Законів України «Про місцеве самоврядування» та «Про статус депутатів місцевих рад» надаю звіт про роботу депутата за період з 28 жовтня 2016 року по 04 жовтня 2017 року. 

Напрямки діяльності:

 • ОСББ
 • Децентралізація – створення ОТГ
 • ІТ-технології
 • Прозора влада
 • Відкритий бюджет
 • Розвиток підприємництва
 • Освіта
 1. Відомості про діяльність у раді та органах, до яких був обраний

Участь у сесіях. У звітний період Одеською міською радою проведено 9 пленарних засідань. Особисто взяв участь у роботі 5 сесій Одеської міської ради. 

Участь у профільній комісії. Було проведено18 засідань постійної комісії з питань економічної, інвестиційної політики, торгівлі, міжнародних відносин та інформаційних технологій.

Інші комісії. Входжу до складу робочих груп і комісій:

 1. Робоча група з перевірки цільового використання приміщень, розташованих на території Одеси, кіт. передані в оренду громадським та благодійним організаціям
 2. Комітет забезпечення доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення до об’єктів житлового, соціального, суспільного призначення, засобів зв’язку і інформації та інженерно-транспортної інфраструктури міста Одеса
 3. Робоча група з реалізації основних завдань національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 р.
 4. Експертна група по актуалізації Стратегії економічного і соціального розвитку міста Одеси до 2022 року
 5. Робоча група, створена з метою реалізації проекту “Оновлення міського електротранспорту м. Одеси”
 1. Відомості про прийняті радою та її органами рішення про хід їх виконання

На засіданні  постійної комісії з питань економічної, інвестиційної політики, торгівлі, міжнародних відносин та інформаційних технологій впроваджено наступні ініціативи та подано проекти рішень:

 1. Надано доручення Департаменту екології та розвитку рекреаціаційних зон та Департаменту екологічного розвитку:
 • перерахувати розмір пайової участі для власників (орендаторів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торгівельного та іншого призначення, а також володільців (орендаторів) пунктів мілкороздрібної торгівельної мережі для утримання об’єктів благоустрою, які обслуговуються комунальним підприємством “Узбережжя Одеси”
 • після закінчення процесу реорганізації КП “Ланжерон”, КП “ ПЕО Київського району”, КП “Гідропарк Лузанівка”, КП “Узбережжя” підготувати проект змінв рішення виконавчого комітету ОМР від 16.02.2012р №64.
 1. Надано доручення Управлінню розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів за 10 днів до проведення засідання малого виконкому направляти в адресу комісії на розгляд перелік тимчасових споруд, що підлягають демонтажу.
 2. Комісією підтримано пропозицію змін в Програму підтримки інвестиційної діяльності на території м. Одесина 2016-2018рр.
 • Винести на розгляд ХІІ сесії ОМР проект рішення “Про внесення змін в Програму підтримки інвестиційної діяльності на території м.Одеси на 2016-2018рр., затверджену рішенням ОМР від 16.03.2016р.№438-VIІ.
 1. Доручити юридичному департаменту ОМР
 • направити на адресу комісії роз’яснення відносно законності укладання комунальними підприємством, що обслуговують узбережжя м. Одеси, договорів пайової участі на території берегозахисних споруд, без наявності у суб’єкту господарювання договору оренди берегозахисної споруди.
 • підготувати та внести доповнення до договору пайової участі для володільців (орендарів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також володільців (орендаторів) пунктів мілко-роздрібної торговельної мережі для утримання об’єктів благоустрою
 1. Внести доповнення в проект плану діяльності ОМР з підготовки регуляторних актів на 2017 рік, доповнивши його наступним проектом рішення: “Про обмеження торгівлі алкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території м. Одеса”
 2. Внести поправку в проект рішення п 3.5.”Про затвердження Програми  соціально-економічного та культурного розвитку м. Одеси на 2017р”
 3. Винесено на розгляд  XIV сесії проект рішення “Про внесення змін в Програму підтримки інвестиційоної діяльності на території міста Одеси на 2016-2018рр., затрверджену рішенням Одеської міської ради від 14 березня 2016року № 438-VII”
 4. Винесено на розгляд XIV сесії проект рішення “Про внесення змін в Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Одеси на 2017рік, затверджену рішенням Одеської міської ради від 07 грудня 2016 року № 1322-VII”
 5. Винести на розгляд XIV сесії проект рішення “Про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорту загального користування м. Одеси”
 6. Винесено на розгляд XIV сесії Одеської міської ради проект рішення “Про затвердження підсумкового звіту про виконання Міської програми підтримки інформаційної сфери м. Одеси на 2016 рік, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 16 березня 2016року № 442-VII”
 7. Винесено на розгляд XIV сесії проект рішення “Про затвердження Міської цільової програми підтримки інформаційної сфери м. Одеси на 2017рік”
 8. Винесено на розгляд XV сесії Одеської міської ради проект рішення “Про припинення шляхом ліквідації КП “Міськийінформаційно-аналітичний центр”
 9. Доручено Управлінню розвитку  споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради доопрацювати та винести на розгляд комісії проект нової редакції правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у місті Одеса до 15 травня 2017року, у зв’язку з тим, що згідно діючого плану підготовки регуляторних актів, прийняття відповідного документу передбачено у ІІ кварталі 2017року
 10. Підтримано проект регуляторного акту “Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території м. Одеса”
 11. Доручено Управлінню реклами підготувати та надати  на розгляд комісії проект нової редакції правил розміщення вивісок в м. Одеса до кінця ІІ кварталу 2017року”
 12. Доручено КП “Узбережжя Одеси” перерахувати розмір пайової участі для власників (орендарів) будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власників (орендарів) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі для утримання об’єктів благоустрою та надати їх на розгляд уповноваженому органу – департаменту екології та розвитку рекреаційних зон
 13. Доручено департаменту екології та розвитку рекреаційних зон:

– протягом 30-ти календарних днів здійснити перевірку та підтвердити (погодити) достовірність вхідної інформації, яку комунальне підприємство «Узбережжя Одеси» використовує при розрахунках;

– надати погоджені розрахунки до департаменту економічного розвитку.

 1. Доручити департаменту економічного розвитку протягом 30-ти календарних днів перевірити надані розрахунки та інформувати уповноважений орган щодо правильності їх виконання та економічної обґрунтованості.
 2. Доручено Департаменту інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міської ради, розробити комплекс заходів з кошторисом витрат, необхідних для забезпечення безперебійної роботи та захисту системи комп’ютерної мережі міста.
 3. Вирішили доопрацювати «Правила розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м. Одесі, затверджених рішенням Одеської міської ради від 09.10.2013 року № 3961-VI.», надати всі поправки до Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради.
 4. Вирішили доопрацювати регуляторний акт «Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території в місті Одесі», та внести зміни, наданням додатково питання щодо обмеження продажу тютюнових виробів.
 5. Доручено профільному департаменту підготувати проект рішення відносно реорганізації КП «Парки Одеси» шляхом приєднання до  КП «Міськзелентрест».
 6. Доручено розробити кошторис КП «Агенству програм розвитку Одеси», надати звіт про працю з міжнародними організаціями Департаменту економічного розвитку Одеської міської ради .
 7. Вирішили у зв’язку із внесеними змінами до «Міської програми підтримки інформаційної сфери м. Одеси на 2017 рік», зменшити фінансування та направити зайві  кошти до місцевого бюджету.
 8. визнати таким, що задовольнить вимогам громадян Проект рішення “Про затвердження Положення про умови проведення конкурсу з відбору інвестора для впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті  загального користування м. Одеси. Про затвердження правил користування  міським пасажирським автомобільним та електричним транспортом в м. Одесі”
 9. Вирішили Достроково припинити Міську цільову програму недержавного (додаткового) пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери міста Одеси на 2008-2017 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 21 грудня 2007 року № 2077-V.
 10. Надати помічнику Борнякова О.С.,  Драганову С.С. внести до юридичного департаменту Одеської міської ради пропозиції стосовно змін до правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м. Одесі, затверджених рішенням Одеської міської ради  від 09.10.2013 року № 3961-VI. План затверджено рішенням Одеської міської ради  від 07.12.2016 року. Дата закінчення розробки II квартал 2017 р.   
 11. Доручити департаменту культури та туризму Одеської міської ради надати на розгляд постійної  комісії з питань економічної, інвестиційної політики, торгівлі, міжнародних відносин і інформаційних технологій, інформацію стосовно відпрацювання механізму взаємодії з профільними департаментами у зв’язку із наданням КП «Парки Одеси» в суборенду земельних ділянок та встановленням тимчасових споруд в парках м. Одеси (кофе –машини, та інших пересувних  та стаціонарних пристроїв, що займаються підприємницькою діяльністю.
 12. Доручили надати КП «Узбережжя Одеси» звіт  на розгляд постійної  комісії з питань економічної, інвестиційної політики, торгівлі, міжнародних відносин і інформаційних технологій з обґрунтуванням підняття вартості сплати пайової участі для власників (орендарів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торгівельного та іншого призначення, а також власників (орендарів) пунктів  роздрібної торгівельної мережі для утримання об’єктів благоустрою.

30.Внесена Пропозиція внесення змін до Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької  діяльності у м. Одесі, затверджених рішенням Одеської міської ради від 09.10.2013 р. № 3961-VI

 1. Розподіл коштів депутатського фонду:  школа №59, ліцей “Приморський”, НВК №300.
 2. Відомості про роботу у виборчому окрузі – перший номер за виборчим списком (немає закріпленого округу)

 

Громадська діяльність. Реалізуються проекти:

 1. Курси англійської мови та граматики 9 наборів по 35 семінари (взяло участь 953 одесита)
 2. Комп’ютерні курси для пенсіонерів 10 наборів по 18 семінарів (залучено 182 одесита)
 3. Комп’ютерні курси для дітей “Академія кодування” 7 наборів по 12 семінарів (300 маленьких одесита)
 4. Семінари з психології 5 семінарів (залучено 34 одесита)
 5. Курси для сліпих 2 зустрічі (залучено 15 одеситів)
 6. Семінари з питань створення та діяльності ОСББ 65 семінарів (1434 одеситів)
 7. Клуб голів ОСББ 6 засідань (105 одеситів)
 8. Семінари з питань енергоефективності 2 семінари (93 одесити)
 9. Семінар з питань децентралізації  2 семінари (86 громадян)
 10. Семінар з питань медицини 1 семінар (30 осіб)
 11. Базовий тренінг “Поліція під контролем” 2 семінари (23 особи)
 12. Семінар “Активні громадяни” 2 семінари (16 осіб)
 13. Заняття йогою 15 занять (250 осіб)
 14. Ділова гра “Ринок” для підприємців 2 зустрічі (32 особи)
 15. Академія Саморозвитку – 16 зустрічей (262 особи)
 16. Школа помічника депутата – (97 осіб)
 17. Стратегічна сесія Київського району – 2 зустрічі (56 осіб)
 18. Школа сортування сміття – 7 семінарів (45 осіб)
 19. Тренинг «Как написать грантовый проект?» – 2 зустрічі (51 особа)
 20. Проведено відкрите засідання фракції (17 осіб).
 21. Запроваджено практику оприлюднення позиції фракції по порядку денному сесії до дня голосування для залучення ширшого кола громадськості.
 22. Відкрито онлайн приймальню http://odesa.samopomich.ua/
 23. Проведено розслідування “Мэрия купила землю сама у себя или как украсть 146 миллионов. Самая наглая афера в истории Одессы”

Всього за рік залучено 4064 осіб.

Проведено установчих зборів ОСББ – 276 зборів.

За нашою підтримкою створено 183 ОСББ з 1796 ОСББ в Одесі.

 

Ведеться активна робота з інформаційного висвітлення суспільної діяльності та роботи постійної комісії з питань економічної, інвестиційної політики, торгівлі, міжнародних відносин та інформаційних технологій в одеських та всеукраїнських ЗМІ (ТК «7 канал», «Перший міський», ТК «Град», 5 канал тощо).

На ТБ – 42. Згадки в електронних ЗМІ 81.

 1. Відомості про доручення виборців

Прийом громадян здійснюється за адресою: м. Одеса, пр. Адміральский 34-а, особисто другий і четвертий четвер місяця з 16:00 до 18:00, у приміщенні громадської приймальні. 
При наявності потреби, прийом громадян ведеться в інші дні мною особисто або моїми помічниками (помічником-консультантом та юристом). Приймальня працює з 10:00 до 18:00 кожного дня, крім суботи та неділі. 

Також з квітня 2017року відкрито другу приймальню за адресою: м. Одеса, просп. Гагаріна, б. 10 з постійно діючою юридичною приймальнею та моїм особистим приймомо (за записом).

Звернення та накази виборців. Було отримано 2079 усних та письмових звернень від одеситів. 1712 з них вже вдалося вирішити.

Депутатські звернення та запити. У звітний період направлено 134 депутатських звернень. 

Подані та реалізовані нормотворчі ініціативи Виконання передвиборних обіцянок Зустрічі з виборцями Вирішення питань на звернення громадян Особистий прийом громадян Депутатські запити та звернення
16 5 12 1023 248 134

 

 1. Інформація про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів

Виконання депутатської програми.

 1. Проведено повторну перевірку дотримання умов договорів оренди ділянок узбережжя за допомогою відео зйомки. По результатом перевірки будуть застосовані заходи впливу орендарів.
 2. За підтримки депутата в Одесі реалізують пілотний проект з пільгового кредитування підприємців – таке рішення було прийнято 9 серпня на засіданні комісії з проведення конкурсного відбору суб’єктів малого та середнього підприємництва на отримання фінансової підтримки з міського бюджету.
 3. За підтримки депутата здійснюється перехід на електронний документообіг, впровадження електронних підручників, електронного квитка
 4. Розроблено карту МАФівпровели капітальну інвентаризацію МАФів. Одесити можуть перевірити легальність встановлення тимчасових торгових споруд в місті.
 5. Сервіс «Відкритий бюджет міста» з ініціативи депутата включено до програми «Електронна Одеса». У найближчі місяці на базі новітньої європейської системи буде створений сервіс, в якому бюджет буде розписаний в розрізі доходи / витрати, з повним вивантаженням даних від казначейства.
 6. Прийнято участь у розробці нового сайта міста. Серед запропонованих змін: впровадження карти ремонтних робіт і карти приміщень на міському балансі, онлайн-запис на прийом до чиновника і депутату, онлайн-чергу до лікаря, подача електронних петицій, інтерактивна таблиця, яка відображає чергу на квартиру і не тільки.
 7. Розроблено проект рішення «Про затвердження Порядку розгляду електронних петицій, адресованих органам місцевого самоврядування м. Одеси»
 8. Запропоновано мерії запровадити систему “Prozorro.Sale” для продажу та оренди комунального майна
 9. Розроблено карту об’єктів комунального майна. Одесити можуть в онлайн-режимі бачити де, за які кошти, на якій підставі та хто користується комунальною власністю територіальної громади м. Одеси.