Новини

16:34, 11 Жовтня 2017

Ольга Квасніцька: «Виведення флігелів Палацу моряків з переліку історичних пам’яток – перший крок до забудови Приморського бульвару»

Сьогодні консультативна рада з питань охорони культурної спадщини Одеської області проголосувала за виведення правого та лівого флігелів Палацу Моряків з переліку пам’ятників архітектури.
 
Раніше ми повідомляли, що інвестор «Radisson Hotel» та власник будівлі ТОВ «Мега Комфорт Девелопмент» хочуть перебудувати палац у семиповерховий готель. Серед планів інвестору, які викликають найбільше побоювання у депутатів та громадських активістів – порушення архітектурного ансамблю Приморського бульвару, порушення масштабу забудови та зсувні процеси, викликані будівництвом готелю на 205 номерів.
 
Крім того, висотність будинку може збільшиться до 26.8 м, хоча законодавчо в історичному ареалі вона не має перевищувати відмітки в 21.3 м.
 
Саме тому, впевнена депутат Ольга Квасніцька, варто було убезпечити об’єкт від забудови шляхом встановлення охоронних зон, але консультативна рада цим знехтувала.
 
«На жаль, сьогодні я не побачила розуміння в очах колег. Звісно, всі, хто проголосував за виведення внутрішньодворових флігелів зі списку пам’ятників архітектури не понесе адміністративної чи кримінальної відповідальності. Ця відповідальність буде моральною – особливо в разі можливої забудови центру міста. Як депутат, одеситка та активістка, я усвідомлюю, що інвестиції мають заходити в Одесу та розвивати її. Це одна з реальних можливостей відновити фасади та повернути пам’ятнику культурної спадщини його історичне обличчя. Але є мінімум 2 умови, за яких має діяти інвестор «Radisson Hotel». В першу чергу, реставрація не має порушувати традиційний характер середовища, інакше це стане перешкодою для Одеси на шляху номінування її історичного надбання до списку в ЮНЕСКО. По-друге, інвестор не може порушити масштабність споруд на Приморському бульварі», – відзначила депутат.