Новини

14:52, 12 Жовтня 2017

Олег Березюк у Татарбунарському районі: «Наша сила в нас самих: Лиманське ОТГ може процвітати».

З робочим візитом в Одеську область завітав Олег Березюк, лідер парламентської фракції «Самопоміч» у Верховній Раді. Політик ознайомився зі станом справ у Лиманській ОТГ, провів зустрічі з мешканцями та з перших вуст почув проблеми району. 

Так, жителі села Лиманське скаржилися на проблему постачання питної води у район. За їх словами, найближче джерело з питною водою – це Кілія, але наразі можливості знайти фінансування на проведення водогону до Татарбунар населені пункти не мають. Мешканці села Трапівка в ході зустрічі розповіли про відсутність ремонту доріг: як основних транспортних шляхів, так і невеликих – між селами.

На думку мешканців району, ці дві проблеми, а також відсутність загальної стратегії розвитку району роблять його непривабливим для життя та негативно впливають на туристичний імідж.

«Чи змінить щось на місцях реформа децентралізації?» З цим запитання мешканці звернулися до Олега Романовича.

«У Татарбунарського району є усі можливості перетворитися на туристичний осередок Одеської області, – зазначив народний депутат. – Але для збільшення потоку туристів, дійсно необхідно розвивати інфраструктуру: ремонтувати дороги, проводити водозабезпечення. На щастя, процеси децентралізації, які наразі проходять у країні, можуть значною мірою покращити ситуацію на місцях. Громада зможе самостійно, без дозволу столиці, визначати, на що витрачати гроші», – зазначив Олег Романович. 

За словами політика, центр буде багатьма засобами гальмувати розвиток самостійності громад і вже створює умови для цього, наприклад, в оприлюдненому проекті бюджету країни на 2018 рік фінансування пільг на ЖКГ держава намагається перекласти саме на бюджети ОТГ. На думку Березюка, ці витрати можуть стати непосильним тягарем для сіл, пгт та міст.

Ще одна проблема з’явилася в мешканців в електоральний період. На 29 жовтня в одинадцятьох громадах Одеської області призначені вибори депутатів та селищних голів в об’єднані територіальні громади, зокрема, у Лиманську ОТГ. Мешканці скаржаться, що в районі розпочався підкуп виборців і чесні кандидати, які силою і правдою працювали у районі роками, розвивали його, сьогодні стали заручниками недобросовісності своїх колег.

Березюк закликав мешканців в жодному разі не вестися на підкуп. На думку політика, майбутнє Лиманської ОТГ значною мірою залежіть від того, кому з кандидатів мешканці довірять свої голоси на виборах 29 жовтня:

«Є чудова українська приказка: «Наша сила – в нас самих. Світ належить до сильних». Будьте господарями своєї землі. Не будьте рабами та чиїмись заручниками. Дайте відсіч тим, хто намагається вас купити. Робіть правильний вибір. Голосуйте за майбутнє», – зазначив Березюк.