Новини

17:58, 11 Серпня 2017

Олександр Борняков: «Якщо мер Одеси підпише меморандум «ProZorro.Sale», продаж та оренда комунальної власності проходитиме відкрито та прозоро»

В Одесі державне та комунальне майно може реалізовуватись прозоро, швидко та ефективно в разі запровадження системи «Prozorro.Sale». По це повідомила експерт Юлія Казьміна під час конференції «Як завадити розкраданню комунальної власності», організованої одеською командою «Самопомочі».

За словами Казьміної, система «Prozorro» добре знайома українцям як система тендерів. Проте вона розширюється і дозволяє не лише проводити закупівлі, але й здавати в оренду та проводити конкурси на продаж комунальної власності.

На сьогодні в рамках «Prozorro.Sale» в Україні проведено 212 аукціонів, які принесли дохід в 54 млн грн. В торгах брали участь мінімум 2-3 пропозиції. А стартова ціна за лот збільшувалась на 7-8%.

До системи вже приєднались кілька міст України. Найуспішніші кейси – у Краматорська та Маріуполя, де комунальному підприємству вдалось продати металобрухт на 200 млн грн, збільшивши ціну на 15%. В процесі запровадження системи – Вінниця та Львів. Днями підключився Харків. А найпоказовіший кейс у Києва:

«В Києві «Prozorro.Sale» реалізовує комерційну нерухомість ефективніше за КМДА. Ми взяли дані за 2017 рік і порівняли їх з 2016-м. Так, в 2017 році дохід від продажу майна склав 65 млн грн., що на 83% більше, ніж отримували раніше. До того ж, ми продавали майно дорожче: підвищили ціну за 1 кв метр на 21%», – розповіла Юлія Казьміна.

Як відзначив на конференції депутат та IT-підприємець Олександр Борняков, «Prozorro.Sale» дозволяє мінімізувати корупційні ризики та показати дані, які сьогодні приховані від очей звичайних одеситів: як проходять аукціони, хто бере в них участь, які ціни пропонують тощо.

«Нагадаю, що кілька місяців тому, команда одеської «Самопомочі» розробила карту комунальної власності, яка надає вичерпну інформацію про нерухомість, якою володіє територіальна громада. Виявилось, що за 26 років незалежності в нас залишається величезна купа комунальної власності – від 5 до 7 тисяч об’єктів, хоча ми постійно жаліємось, що вона розбазарюється. Це колосальний ресурс, але як він реалізовується – ніхто не знає!», – відзначив депутат.

Окремо Олександр Борняков зауважив, що тепер його завдання як депутата, донести інформацію про систему «Prozorro.Sale» до керівництва міста та до департаменту економіки:

«Для запровадження системи в Одесі необхідно, аби мер підписав відповідний меморандум. Після цього почнеться співпраця спеціалістів системи «Prozorro.Sale» з профільними департаментами. Таким чином система може бути запроваджена вже до кінця 2017 року».