Новини

12:33, 7 Серпня 2017

Мерія перевірить договори оренди, укладені з підприємцями на пляжах

Розслідування «Самопомочі» на одеському узбережжі дає свої перші результати. Мер Одеси Геннадій Труханов, посилаючись на матеріали розслідування, надав доручення Управлінню інженерного захисту перевірити всі договори оренди, укладені з підприємцями на пляжах.

Крім того, профільному управлінню доведеться переглянути надходження в бюджет в 2017 році з оренди прибережної території. Про це мер заявив сьогодні під час апаратної наради.

«Ми маємо вступити в курортний сезон 2018 року у всеозброєнні. Слід переглянути ще раз всі договори, укладені з підприємцями по оренді пляжів і порівняти їх з реальним положенням справ», – відзначив мер.

Проте, за словами депутата Олександра Борнякова, який ініціював розслідування, мерія не вперше обіцяє перевірити орендарів:

«В 2016 році ми проводили аналогічне розслідування, і мерія так само обіцяла виправити ситуацію з орендою. Проте у 2017 року ми зафіксували ще більше порушень. Якщо міська влада не поставиться до ситуації серйозно, то бюджет міста так і не отримає свої законні кошти, а одесити взагалі залишаться без вільних пляжів».

Борняков відзначає: моніторинг одеських пляжів констатував, що сьогодні майже кожний підприємець порушує договір оренди. На узбережжі відсутні 30% вільної території, немає проходів до води, встановлено незаконні паркани. Більш того, орендатори не пускають одеситів на пірси і вважають їх своєю власністю.

«Контролювати ситуацію мають представники Управління інженерного захисту: перевіряти орендарів, формувати приписи, в крайніх випадках – розривати договори оренди. Але вони не виконують своїх прямих обов’язків. Сподіваємось, що після апаратної наради справа зрушиться з мертвої точки. Ми ж надалі продовжимо контролювати ситуацію на пляжах», – підсумував депутат.