Новини

17:32, 27 Липня 2017

Вперше за 25 років Одеса отримала цільову програму розвитку ЖКГ

Одеська міська рада проголосувала за прийняття цільової програми розвитку ЖКГ  на найближчі 5 років. Згідно документу, майже 730 млн грн з бюджету підуть на розвиток сфери житлового господарства. Лише цього року планується провести капітальний ремонт інженерних мереж і конструктивних елементів в 54 будинках та витратити на це 106,62 млн грн.

Голова фракції «Самопоміч» в Одеській міській раді Ганна Позднякова відзначає, що концепція та розробка програми з ЖКГ є реальним досягненням для міста – вона допоможе системно підійти до покращення технічного стану житлових будинків. Втім відкритим залишається питання – як саме її реалізовуватимуть?

«Наша фракція підтримала прийняття програми на сесії, проте ми продовжимо контролювати її втілення. Більш того, наша фракція та юристи завжди готові допомогти одеситам в приймальнях та відповісти на запитання в разі виникнення проблем», – розповіла Ганна Позднякова.

За словами спеціаліста з питань ОСББ Станіслава Драганова, новій програмі розвитку ЖКГ бракує конкретики, в ній не визначені:

  • об’єкти, на які витрачатимуться кошти
  • принципи відбору таких об’єктів
  • черга, згідно якої проводитимуть роботи на об’єктах
  • пункти про те, що саме мешканці будинків мають контролювати виконання робіт
  • формат та механізм вибору підрядника (Prozorro).

 

«Ми розуміємо, що сама програма може й не деталізувати ці нюанси, але вона має містити доповнення у вигляді титульних списків з конкретною інформацією. В поточній редакції цих даних немає», – зазначає Станіслав Драганов.

Як розповів депутат Олександр Борняков, депутатське звернення з вимогою надати перелік будинків, де проведено капітальний ремонт в 2016 році, і де плануються ремонтні роботи в 2017 р., вже спрямовано до Одеської міської ради. А отже незабаром громадськість отримає більш конкретну інформацію щодо реалізації програми.

«В житловому фонді міста постійно фіксуються аварійні ситуації. Територія суспільного користування та зелені зони потребують здебільшого благоустрою. Дитячі та спортивні майданчики мають також утримуватись у необхідному вигляді. Саме цільова програма з ЖКГ має в цьому допомогти. Водночас ми маємо пам’ятати про прозорість та відкритість міської ради та чиновників перед одеситами, а також прозорість витрат коштів міського бюджету. Ми продовжимо контролювати реалізацію Програми ЖКГ і закликаємо до цього одеситів», – підсумував Олександр Борняков.