Новини

16:30, 3 Липня 2017

Одеські правознавці звернулись до Єгора Соболєва з проханням внести правки до законопроекту про нові процесуальні кодекси

Внести правки до законопроекту 6232 про новий ГПК, адже його було проведено через Парламент без достатнього фахового обговорення та всупереч демократичним процедурам. З таким проханням звернулись вчені одеської школи права та депутат Одеської міської ради Ольга Квасніцька в листі до народного депутата Єгора Соболєва.

У одеських правознавців виникли питання щодо змісту нової редакції Господарського процесуального кодексу в тому, що законопроект значно ускладнює господарський процес, а також містить численні суперечності та неналежно сформульовані положення.

Серед правок:

– усунення термінологічних недоліків 
– подолання невизначеності положень про юрисдикцію господарських судів
– усунення грубих порушень процесуальних засад (наприклад, наявність кримінальної відповідальності перекладача за відмову від перекладу у господарському процесі)
– запровадження обов’язкового досудового порядку врегулювання спорів з приводу перевезення вантажів, розірвання або зміни договору, застосування санкцій

За словами депутата Ольга Квасніцької, без внесення цих правок господарське судочинство  отримує процесуальний закон, на підставі якого затягуватимуться розгляд справ, множитимуться рейдерські захоплення підприємств, а процесуальні норми використовуватимуться недобросовісними особами для уникнення від сплати боргів.

«Разом із одеською спільнотою вчених ми сподіваємось, що до другого читання законопроект приймуть вже з нашими правками чи принаймні з низкою наших зауважень. Це важливий крок на шляху нашого судочинства до демократичності та прозорості», – зазначила депутат.