Новини

15:44, 7 Липня 2017

Народний депутат Іван Мірошніченко про обшуки агрофірм на Одещині: «СБУ, ГПУ та МВС мають припинити заходити у вікна, якщо їм відчиняють двері»

Створити безпечні умови для розвитку агробізнесу в Україні та покласти кінець рейдерським атакам. З такими вимогами до Президента та прем’єр-міністра України виступив народний депутат фракції «Самопоміч» в ВР, член парламентського комітету з агрополітики та земельних відносин Іван Мірошніченко.

Відповідна заява була представлена під час щорічної міжнародної зернової конференції «Grain Ukraine» в Одесі, яка зібрала майже 500 учасників та делегатів. Заява вже підписана кількома десятками аграріїв, які представляють національний бізнес в різних сферах агропромислового комплексу. Серед них – Шота Хаджишвілі, голова груп компаній «Risoil», в офісах яких 6 липня знов відбулись обшуки.

За словами народного депутата Мірошніченка, підприємці, які виступають проти рейдерських атак, вклали мільярди доларів в країну, і вони мають право на те, аби їхній бізнес вівся чемним та легальним шляхом, в межах правового поля.

«Сьогодні я говорю не як народний депутат, а як ваш колишній колега по ринку, який 20 років стояв поруч і теж будував підприємства. Коли ми всі пишаємось, що Україна є другою в світі країною з експорту, не слід забувати, що цей зріст залежить лише від вас. Звернення, яке ми сьогодні підписуємо, потрапить до прем’єр-міністра та до Президента, як до гаранта всіх наших прав та свобод. Значною мірою саме від них залежить, чи буде вирішена проблема», – підсумував політик.

Як відзначив бізнесмен Шота Хаджишвілі, за останні 3 роки в портовій спільноті 13 терміналів постраждали від рейдерства, і тільки 2 з них винесли це в публічну площину. Інші, вірогідно, встигли «домовитись».

«Поки ми продовжуємо «домовлятись» – нас б’ють. А сплативши одного разу хабара, вас змусять платити знову і знову. Ми закликаємо боротись з системою, а не потурати їй – інакше в нас не буде часу будувати сильні бізнеси. А сильні бізнеси – це  сильна країна», – зауважив бізнесмен.

Зазначимо,  що 6 липня аграрії вже звернулись до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням створити міжвідомчу робочу групу, яка б вирішила проблему неправомірного тиску силовиків на бізнес та допомогла вирішити проблему рейдерських захоплень агропідприємств.