Новини

14:45, 12 Червня 2017

Скільки коштуватиме одеситам нова «Європейська мерія»?

Профільні департаменти, відповідальні за реалізацію в Одесі проекту «Європейська мерія», яким вже зацікавились в НАБУ, досі не називають кінцевої вартості, термінів реалізації та джерел фінансування проекту.

Про це повідомила депутат Ганна Позднякова з посиланням на офіційну відповідь Департаменту економічного розвитку Одеськох міської ради.

«Шляхом написання депутатських звернень «Одеська «Самопоміч» продовжує цікавитись, на що саме витрачаються гроші одеситів в межах реалізації проекту «Європейська мерія», – розповідає голова фракції «Самопоміч» в ОМР Ганна Позднякова. – Згідно з наданою відповіддю Департаментом економічного розвитку ані строки, ані обсяг робіт, ані необхідні суми на ремонт та відновлення будівель на вулиці Косовський, невідомі. Жодних конкретних цифр та прогнозів. Більш того, керівництво Департаменту відзначає, що «не брало участі у підготовці проекту рішення ОМР, а лише презентувало вказаний проект на сесії». Виникає питання – як можна презентувати проект, не ознайомившись з його змістом?».

Ганна Позднякова також зазначає, що про співфінансування проекту з державного бюджету на разі мова навіть не йде. Про закупівлю оргтехніки та меблів за рахунок Всесвітнього банку – також. Весь проект може стати тягарем для бюджету нашого міста.

«Я в жодному разі не виступаю проти оптимізації діяльності департаментів та управлінь. Їхнє перенесення в єдину будівлю допоможе в заощадженні коштів та вартості комунальних послуг, створенні комфортних умов для одеситів. Це дійсно прогресивна ідея. Проте до таких серйозних витрат місцева влада має підходити з розумом та не розкидуватись грошима. Менш за все хочеться вірити, що в даному конкретному випадку ми маємо справу з корупцією, відкатами та виведенням коштів в офшорні зони», – підсумувала депутат.

Нагадаємо, що в серпні 2016 року фірма «Девелопмент еліт» придбала майбутню будівлю «Європейської мерії» на вул. Косовській, 2Д у колишнього власника за 4 млн грн. Вже за 2,5 місяці «Девелопмент еліт» перепродала ту саму будівлю Одеській міській раді за нечувану суму – 185 млн грн.

Згідно з останніми даними, кошторис проведення ремонтних робіт в комплексі адмінбудівель на заводі «Краян» (без технічного оснащення) складає 230 млн грн.

Фото: Думская