Новини

16:00, 30 Червня 2017

Незаконна забудова в провулку Удільному: на місці нежитлових приміщень НАН України зведуть багатоповерхівку?

Провулку Удільному 1/3 загрожує багатоповерхова забудова. Про це в своїй заяві до Головного управління національної поліції в Одеській області зазначила депутат «Самопомочі» Ольга Квасніцька.

На прохання виборців та місцевих мешканців депутат повідомила про неправомірні дії з боку балансоутримувача приміщення – державної установи «Відділення гідроакустики Інституту географії НАН України», а також забудовника – ТОВ «Прайм Бізнес Груп». Вони хочуть звести 9-поверхівку на місці нежитлових приміщень НАН України.

На разі слідчим відділом Шевченківського ВП Приморського ВП в Одесі ГУНП в Одеській області ведеться досудове розслідування. Крім того, внесено відомості до ЄРДР про «привласнення, розтрату майна та заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» балансоутримувачем.

Нагадаємо, що провулок Удільний – невеликий глухий провулок на Французькому бульварі. За словами депутата Ольги Квасніцької, міністерство культури України не узгодило історико-містобудівне обґрунтування на будівництво висотки (28,15 м) в цій зоні. А це є прямим доведенням того, що забудовник обходить всі законодавчі приписи та ігнорує обов’язкові норми.

Ольга Квасніцька розповідає:

«Як одеситка та мешканка Удільного провулку разом із активістами ГО «Зелений Лист» та мешканцями Французького бульвару я кажу «НІ» забудові, яку планують тут реалізувати. Сьогодні під виглядом реконструкції передбачається зведення дев’ятиповерхівки із збільшенням площі з 732 кв. м. до 4156 кв. м. Будівля передбачає появу офісів та апартаментів квартирного типу. І все це з’явиться на СТАРОМУ фундаменті одноповерхової нежитлової будівлі. Забудова цієї території потягне за собою й інші наслідки – знищення саду Маразлі, а також 100-річної пам’ятки архітектури – церкви».

За словами депутата, мета мешканців та фракції «Самопоміч» – домогтися, аби за територією залишили функцію скверу, перетворити її на зону для відпочинку та дозвілля, врятувати від забудови чергову зелену зону міста, зберегти культурну пам’ятку міста.