Новини

15:47, 19 Червня 2017

Головний архітектор Голованов: «Одеситам покажуть незаконні будівельні проекти на онлайн-карті»

Головний архітектор Одеси Олександр Голованов взяв до уваги зауваження депутатів «Самопомочі» про незадовільне функціонування карти містобудівного кадастру та окремо підтримав ідею винесення у відкритий доступ всіх незаконних будівельних проектів. Про це стало відомо під час чергового засідання комісії з питань економічної, інвестиційної політики, торгівлі та ІТ.

Депутати Ольга Квасніцька та Олександр Борняков зазначили, що онлайн-карта має систематично поповнюватись та містити детальну історію кожного будівельного проекту.

На разі ресурс майже не оновлюється. Хоча згідно положенню мерії, 25 її підрозділів мають надавати актуальну інформацію про будівельні проекти, земельні питання, встановлення МАФів та комунальну власність в Одесі спеціальній кадастровій службі. Вона, в свою чергу, має відзначати ці дані на карті. По факту з 25 підрозділів інформацію надають лише 3. Більш того, на ресурсі не відмічено жодного незаконного будівельного проекту.

«Сьогодні я проїжджав площею «10 квітня». Там ведеться як мінімум 3-4 великих будівництва. На карті містобудівного кадастру далеко не всі вони відображені. А отже одесити, як і депутати, не можуть бачити об’єктивної картини в сфері містобудування». – зазначив Борняков.

Крім того, за словами депутата Ольги Квасніцької, для інвентаризації всіх будівельних проектів міста та надання додаткових можливостей впливу на несумлінних забудовників, адресним реєстром в Одесі має займатись не юридичний департамент, а управління архітектури.

«Наша фракція бере під власний контроль питання кадастрового моніторингу та адресного реєстру і доведе справу до кінця. Ми продовжуємо вимагати, аби містобудівна діяльність Одеси велась відкрито та прозоро», – підсумувала депутат.