Новини

10:04, 31 Травня 2017

У Чорноморську з’явився перший в Україні медичний табір для школярів

У Чорноморську почав функціонувати перший в Україні медичний табір для школярів. Проект реалізовано за підтримки головного лікаря Чорноморської Басейнової лікарні, депутата чорноморської “Самопомочі” Олени Кузарь, мера Валерія Хмельнюка, а також фахівців відділу освіти в Чорноморську.

В рамках проекту в школярі візьмуть участь у діяльності практично всіх відділень Басейнової лікарні, зокрема, у реанімаційному. За власним бажанням учні зможуть ознайомитися з роботою пологового, операційного відділень і навіть моргу. Школярі будуть зустрічати пацієнтів в приймальному відділенні, супроводжувати їх на рентген та інші діагностичні обстеження, проводжати до відділень лікарні, організовувати дозвілля хворих, розносити документи тощо.

«З одного боку, це допомога нашому персоналу, з іншого, ми сподіваємося, що учасники, спробувавши медичну спеціальність,  і в майбутньому оберуть її для себе. Персонал лікарні зробить усе, аби школярі провели час із максимальною користю і навчилися новому», – розповіла головний лікар Олена Кузарь.

Хлопці, крім життєво необхідних навичок, отримають безкоштовне харчування  і матеріальну допомогу в розмірі 400 грн. за зміну. Однак школярі зізнаються, що прийшли в табір не за фінансовим заохоченням:

«Записався в табір не за порадою батьків, а за власним бажанням. Я захотів дізнатися, як все влаштовано в лікарні, чим займаються лікарі і медсестри. У моїх планах вступити до медичного університету, отримати відповідну освіту і працювати в лікарні. Про матеріальне заохочення, якщо чесно, взагалі не думав. Сьогодні, в перший день, трохи страшно, так як все нове, але сподіваюся, що незабаром це почуття зникне», – розповів учень 7 класу школи №7 Роман Крицький.

Перша зміна медичного табору  триватиме  з 30 травня по 19 червня, друга – з 20 червня по 10 липня, третя – з 11 по 28 липня.

Нагадаємо, що протягом декількох років у Чорноморську функціонував пілотний проект лікарні Чорноморська і організації Червоного Хреста «Юний медик», в рамках якого школярі могли безкоштовно пройти 12-часову теоретичну підготовку з основ медицини. Саме цей проект став фундаментом медичного табору, який сьогодні є унікальним явищем не тільки для Одещини, але й в усій країні.