Новини

21:00, 28 Травня 2017

Оксана Сироїд в Одеській області: «Головна сила України – у людях».

Віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд та перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Ірина Подоляк відвідали Одещину з робочим візитом. Разом із головою обласного осередку «Самопоміч» Іваном Сміренським та головою виконавчого комітету Олександром Борняковим народні депутати зустрілися із мешканцями Сарати та з’ясували проблеми, які турбують місцевих жителів.

Пенсійна та медичні реформа, реформа децентралізації, дострокові вибори – ось чимала кількість питань, що підіймалась під час зустрічей. Особливо гостро для фермерів Одещини стоїть питання зняття мораторію на продаж землі.

Як відомо, станом на сьогодні землею, яка знаходиться у власності українців, самі українці розпорядитися не можуть. Проте існують великі агрохолдинги, які контролюють земельні частки.

«На чийому боці буде перемога після зняття мораторію: на боці звичайних людей чи багатіїв?» – відкрито запитують в нардепів фермери Сарати?

На думку Оксани Сироїд, після зняття мораторію можуть виграти звичайні українці, але для цього рішення має бути заздалегідь виваженим:

«Ринок землі може відкритися лише коли буде запущене банківське кредитування на купівлю землі та створено кадастр. Тільки після цього країна може зняти мораторій, – зазначила депутат. – Крім того, треба обмежити кількість землі, що знаходиться «в одних руках» та впровадити закон, згідно якого володарями землі повинні бути лише громадяни України. Інакше, ми матимемо серйозний вплив Росії на ринок українського продовольства – а це є неймовірна загроза».

Ще одне питання, поставлене із залу – вірогідність прийняття на найближчій сесії Верховної ради медичної реформи, яка, на думку мешканців Сарати, стане поштовхом для кращого медичного забезпечення їх міста та прилеглих сіл.

«Надія на винесення в зал законопроекту нової медичної реформи велика, навіть не дивлячись на те, що багато хто з БПП та Оппоблоку проти цих змін. Але ми спробуємо дати старт цій реформі, адже вона стане підґрунтям для створення системи, якої в нас, нажаль, немає», – розповіла Ірина Подоляк.

В цілому, на думку Оксани Сироїд, цей парламент прийняв найбільшу кількість рішень для людей, і 80% з них приймалися саме з голосами «Самопомочі»:

«Яскравим прикладом таких рішень є внесення змін до Конституції про особливий статус Донбасу. Державою керували люди, які хотіли зробити успішними себе: кралися ресурси, за копійки приватизувалися підприємства. Росія завела велику кількість грошей, бо мала на меті знищення нашої незалежності. Але цьому можна протистояти. І це довели люди! Бо наша головна сила – саме в них. Якщо люди будуть більш перебірливі в тому, кого вони обирають на виборах, буде шанс повернути ресурси в Україну».