Новини

12:53, 30 Травня 2017

Віце-спікер ВР Оксана Сироїд обговорила з мешканцями Болграду мовне питання

Робочий візит до Бессарабії першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Ірини Подоляк та віце-спікера Верховної Ради України Оксани Сироїд продовжився в Болграді.

Місто, розташоване на східному березі найбільшого в Україні прісного озера Ялпуг, пишається великою діаспорою болгар. А отже, особливо гостро під час зустрічі з народними депутатами постало питання державної мови та мов національних меншин.

З огляду на те, що Ірина Подоляк та Оксана Сироїд є співавторами законопроекту 5670 про державну мову, болградці зацікавилися: чи захистить новий законопроект їх інтереси?

«Безперечно, права національних меншин мають гарантуватися. І безумовно, їх національно-культурні потреби повинні забезпечуватися державою», – прокоментувала Ірина Подоляк та наголосила: «до Верховної Ради внесений консолідований проект закону 5670 про державну мову , і він стосуватиметься винятково державної мови, а також проект закону 6328, в якому врегульовано питання використання мов національних меншин».

«Країні не потрібне протиставлення, ми шукаємо єдності. Багато упереджень створено людськими страхами. Але треба в новому бачити й добро», – підкреслила Оксана Сироїд.

Болючим для Болграда є й питання нерозвинутої інфраструктури: відсутність відремонтованих доріг, дефіцит питної води. «Загалом, відсутність програм розвитку міста», – скаржаться мешканці. На думку народних депутатів, вирішити цю проблему допоможе об’єднання територіальних громад:

«Вас лякають об’єднанням територіальних громад, в тому числі, й місцева влада. Проте саме об’єднання допоможе вам отримати кредит або грант ЄБРР чи ЄС. Ви зможете самі створювати середовище, приводити сюди гроші та розвивати інфраструктуру», – додала Оксана Сироїд.

Із залу пролунало й питання щодо необхідності введення нового закону про вибори, так само, як і питання про необхідність зняття депутатської недоторканості. На думку Оксани Сироїд, саме цими законами й було породжено політичну корупцію.

«Наша партія за закон про пропорційну систему з відкритими списками. Щодо проекту про вибори: він вже зареєстрований і ми вже його відстоюємо. Щодо проекту про зняття недоторканості: його створили депутати «Самопомочі», але інші бояться за нього голосувати, – прокоментувала Сироїд .– Але ми стоїмо на тому, що депутати не повинні переховуватися».