Новини

00:39, 17 Травня 2017

Іван Сміренський: “Участь чорноморських депутатів “Самопомочі” у профільних комісіях стала предметом торгу”

ПІСЛЯ ОСТАННІХ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ МИНУЛО ВЖЕ ПОНАД ПІВТОРА РОКУ. ДО СКЛАДУ ОНОВЛЕНОГО ДЕПУТАТСЬКОГО КОРПУСУ ЧОРНОМОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ УВІЙШЛИ ПРЕДСТАВНИКИ 6 ПОЛІТИЧНИХ СИЛ. СЕРЕД ДЕПУТАТІВ ЧИМАЛО НОВИХ ПЕРСОН СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ, ЯКІ ГОТОВІ ДО ЯКІСНИХ ЗМІН НА БЛАГО ГРОМАДИ МІСТА. ЧЛЕНИ ФРАКЦІЇ «ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ» В ЧОРНОМОРСЬКІЙ МІСЬКРАДІ – ЦЕ СПЕЦІАЛІСТИ АБСОЛЮТНО РІЗНИХ СФЕР ЖИТТЯ МІСТА, ЯКІ ПРИНЕСЛИ З СОБОЮ НОВІ ТА ПЕРСПЕКТИВНІ ІДЕЇ ПОКРАЩЕННЯ СЬОГОДЕННЯ. АЛЕ, ЯК ВИЯВИЛОСЯ, НА ШЛЯХУ РЕАЛІЗАЦІЇ ЦИХ ІДЕЙ СТАЛО ЧИМАЛО ПЕРЕПОН, ОДНА З НИХ – ПОРУШЕННЯ РЕГЛАМЕНТУ МІСЬКОЇ РАДИ ПРИ ФОРМУВАННІ ДЕПУТАТСЬКИХ КОМІСІЙ. ВЖЕ КІЛЬКА МІСЯЦІВ ЧЛЕНИ ЧОРНОМОРСЬКОГО «ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ» ВИМАГАЮТЬ ВИНЕСТИ НА ГОЛОСУВАННЯ СЕСІЇ МІСЬКРАДИ ПИТАННЯ ПРО ВКЛЮЧЕННЯ ЇХ ПРЕДСТАВНИКІВ ДО СКЛАДУ ДЕПУТАТСЬКОЇ КОМІСІЇ З ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИХ ПИТАНЬ, БЮДЖЕТУ, ІНВЕСТИЦІЙ ТА КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ПРОТЕ ПИТАННЯ ДОСІ НЕ РОЗГЛЯНУЛИ. ХТО І ЧОМУ ЗАВАЖАЄ ЧЛЕНАМ «ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ» УВІЙТИ ДО СКЛАДУ ФІНАНСОВОЇ КОМІСІЇ, РОЗПОВІВ ГОЛОВА ФРАКЦІЇ «ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ» У ЧОРНОМОРСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ ІВАН СМІРЕНСЬКИЙ.

ІВАНЕ ВАЛЕРІЙОВИЧУ, ЧИ ДІЙСНО ДЕПУТАТСЬКІ КОМІСІЇ ЧОРНОМОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ VII СКЛИКАННЯ ФОРМУВАЛИСЯ З ПОРУШЕННЯМИ РЕГЛАМЕНТУ МІСЬКРАДИ? Регламент Чорноморської міської ради – це своєрідна «Конституція» представників міськради, правил та порядків якої має дотримуватися кожен депутат, незалежно від його політичних переконань. І саме в регламенті чітко вказано, що кожна фракція має право на пропорційне представництво своїх членів в депутатських комісіях. Тобто, якщо до міської ради увійшли 4 представники «Об’єднання «Самопоміч», то наші депутати мали б бути у складі 4 різних комісій. Натомість в комісії з питань підтримки підприємницької діяльності, торгівлі та побутового обслуговування 2 представники нашої політичної сили. А ось в таких важливих комісіях, як з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій та комунальної власності, а також з питань будівництва, регулювання земельних відносин, охорони навколишнього середовища та благоустрою, представників «Об’єднання «Самопоміч» взагалі немає. Я хочу зазначити, що саме від цих двох комісій залежать ключові рішення Чорноморської міської ради. Виникає думка, що комусь просто вигідно порушувати регламент, адже в такій ситуації в будь-який момент всі рішення фінансової комісії можна оскаржити в суді.

ЯКИМ ЧИНОМ СФОРМОВАНІ КОМІСІЇ, ЩО, НА ВАШУ ДУМКУ, ПРАЦЮЮТЬ З ПОРУШЕННЯМ РЕГЛАМЕНТУ? ХТО ВХОДИТЬ ДО ЇХ СКЛАДУ? До складу земельної комісії входить 7 депутатів – це максимальна кількість депутатів, з якої може складатися комісія. Але при цьому 3 з 7 представлених в комісії народних обранців – це члени політичної сили «Опозиційний блок». А ось до складу фінансової комісії входять 6 депутатів, з них 3 представники «БПП «Солідарність». Як бачимо, «Опозиційний блок» та «БПП «Солідарність» при формуванні депутатських комісій розділили між собою найбільші сфери впливу у місті.

ЯК, НА ВАШУ ДУМКУ, МАЄ ПЕРЕФОРМАТУВАТИСЯ СКЛАД ДЕПУТАТСЬКИХ КОМІСІЙ? Фракція «Об’єднання «Самопоміч» хоче делегувати в комісію з фінансових питань одного із своїх представників. Ми маємо на меті увійти до складу цієї комісії, і таким чином вона буде складатися з 7 депутатів, так само, як земельна комісія. Ми прагнемо лише одного – допомогти нашим колегам, адже, як відомо, одна голова добре, а дві – краще. Тому, якщо до фінансової комісії входитиме 7 осіб, то це свідчитиме лише про одне – депутати прийматимуть більше зважених рішень на благо громади. Депутати «Об’єднання «Самопоміч» хочуть повноцінно брати участь в житті Чорноморська. Фінансова комісія – одна з найважливіших, адже від її рішень залежить якість життя кожного мешканця нашого міста. Саме на цих засіданнях вирішуються питання фінансування лікарні, шкіл, дитячих садочків та інших установ Чорноморська.

ЧОМУ ПРЕДСТАВНИКІВ ФРАКЦІЇ «ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ» ДОСІ НЕМАЄ У СКЛАДІ ФІНАНСОВОЇ КОМІСІЇ? Члени нашої фракції вже майже рік пишуть листи меру Чорноморська Валерію Хмельнюку, аби він ліквідував цю проблему. За 8 місяців ми лише досягли того, що рішення про входження представників «Об’єднання «Самопоміч» врешті-решт розмістили на сайті міської ради. Я вважаю, що секретар міської ради Ольга Боровська особисто блокує це питання. Ми намагалися винести цю проблему на обговорення під час засідання комісії з питань депутатської діяльності, законності, правопорядку та соціального захисту громадян, але ця спроба також не дала ніякого результату. Тож питання досі не винесене на голосування сесії міської ради. Мені, як голові фракції та депутату, незрозуміло, чому деякі народні обранці, зокрема секретар міської ради Ольга Боровська блокує це питання. Виникає враження, що членам фінансової комісії є що приховувати. Депутатська комісія не завжди проходить за графіком. Дуже часто її збирають за 5 хвилин, при цьому не повідомляючи ні депутатів інших політичних сил, ні голів фракцій. Але про чергове засідання фінансової комісії знають представники фінансового управління, заступник мера з фінансових питань, а також секретар міської ради. Ми наполягаємо на тому, щоб ця ситуація була врегульована.

ЧИ ВИНИКАЛИ ЦІ ПИТАННЯ ОДРАЗУ ПІСЛЯ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ, КОЛИ ТІЛЬКИ ФОРМУВАЛИСЯ КОМІСІЇ? МОЖЛИВО, ТОДІ БУЛО Б ПРОСТІШЕ ВРЕГУЛЮВАТИ ЦІ ВСІ ПРОБЛЕМИ? Коли формувалися комісії, було озвучено, що міська рада – це живий організм і в будь-який час можна все змінити. Представникам нашої політичної сили пропонували проголосувати за секретаря міської ради, колишнього депутата «Партії регіонів», а зараз представника «Опозиційного блоку», та навзамін потрапити до складу фінансової комісії. Та «Об’єднання «Самопоміч» не йшло і не йде на жодні обміни, тому свого часу ми не підтримали кандидатуру Ольги Боровської на посту секретаря міської ради. Як бачимо, посада секретаря Чорноморської міської ради стала предметом торгу, в якому наша фракція відмовилася брати участь. Наслідки цього ми сьогодні і спостерігаємо. Та наша позиція залишається незмінною – ми повинні публічно обирати наших керівників, а не кулуарно обмінюватися. І я впевнений, що сьогодні можна знайти більш гідну та обізнану людину, яка поведе міську раду вперед, а відповідно і все місто. Але, як бачимо, вже кілька місяців поспіль ми безрезультатно боремося за право відстоювати інтереси громади у складі фінансової комісії. Сьогодні у секретаря Чорноморської міської ради Ольги Боровської один аргумент, що проти входження представників «Об’єднання «Самопоміч» до складу фінансової комісії виступають представники депутатських фракцій ПП «Відродження», «БЮТ» і «БПП «Солідарність». Але я наголошую на тому, щоб це питання було винесено на голосування, аби побачити, чи насправді нашу політичну силу так бояться представники інших фракцій. Я щиро вірю, що наші колеги по депутатському корпусу підтримають колективну роботу на благо мешканців Чорноморська та виступлять проти узурпації фінансів, за якою сьогодні, на жаль, ми всі спостерігаємо.