Новини

11:14, 29 Травня 2017

Ірина Подоляк в Одеській області: «Не бійтеся мріяти! Саме ваші мрії можуть розвинути інфраструктуру вашого району»

Віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд та перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Ірина Подоляк побували в Одеській області з робочим візитом. В рамках подорожі Одещиною депутати відвідали одне з південних міст Бессарабії – Татарбунари.

У районному домі культури відбулася зустріч народних обранців із представниками місцевої влади,  активістами ГО, головами сільських рад, мешканцями району. Як зазначили останні, район зазнає складності у багатьох сферах, починаючи зі стану доріг, закінчуючи дефіцитом дитсадків. На думку мешканців, об’єднання територіальних громад могло б вирішити багато з цих проблем, якби не камінь спотикання: багаті села противляться об’єднанню, бо хочуть бути самі по собі.

«Ми усі повинні зрозуміти: є сфери, які будуть працювати тільки тоді, коли буде сильна громада. Немає значення, бідна вона чи багата. Об’єднавшись, люди отримають гроші та повноваження. Це допоможе відчути свободу дій: збирати гроші на необхідні потреби та контролювати їх цільове використання. Але щоб мати гроші, треба мати місцеві податки, а також людей, які б хотіли ці процеси контролювати», – зазначила Оксана Сироїд.

На думку Ірини Подоляк, кожне територіальне об’єднання має думати, в першу чергу, про стратегічний план розвитку:

«Якщо затвердити цей план, в громади з’являться пріоритети. Напрямками розвитку Татарбунар, наприклад, можуть стати агротуризм, розважальна чи спортивна сфери. Ви не повинні боятися мріяти, бо мрії здійснюються! Саме ваші мрії можуть розвинути інфраструктуру вашого району», – розповіла Подоляк.

Із зали пролунало й довічне питання «Як запобігти корупцію?» Просту, як світ, відповідь дала Оксана Сироїд: не обирати тих, хто краде.

«Парламент складається з осіб, які залежні від Росії або від олігархів. Невже ви думаєте, що ці люди будуть боротися самі з собою? Побутова корупція – наслідок великої політичної корупції. І ми з вами тих крадіїв годуємо. Треба перестати обирати людей, які нас обкрадають», – прокоментувала Сироїд.

Ірина Подоляк зазначила, що політичну партію Всеукраїнське Об’єднання «Самопоміч» було створено в 2012 році і з того моменту усі її члени прискіпливо ставляться до нових представників. На відміну від старих партій, що продають свою франшизу, «Самопоміч» шукає людей, в основі світогляду яких – духовні цінності.

«Ми обираємо людей знизу, а не зірок. Якщо хтось готовий йти на вибори і будувати систему знизу, ми будемо дуже раді. Будемо об’єднуватися прямо в залі», – запропонувала Сироїд.