Новини

14:54, 4 Квітня 2017

В Одесі презентували нову концепцію розвитку е-демократії в Україні

У великих містах України за підтримки програми EGAP пройшли відкриті обговорення нової концепції розвитку е-демократії, яку згодом можуть прийняти на державному рівні. Небайдужим одеситам, громадським діячам, представникам місцевої влади та громадським активістам запропонували висловитись з приводу презентованої програми. Захід відвідав й активіст одеської «Самопомочі», юрист Станіслав Драганов.

Нову концепцію презентували Дмитро Маковський, директор департаменту електронного урядування та розвитку інформаційного суспільства, а також громадський активіст, один з розробників Prozorro – Володимир Фльонц.

За словами спікерів, програма розвитку е-демократії має базуватися на 4 головних китах:

– Формуванні нормативно-правового забезпечення розвитку е-демократії
– Ресурсному забезпеченні впровадження та використання інструментів електронної демократії суб’єктами владних повноважень
– Підвищенні готовності органів влади, фізичних та юридичних осіб до використання можливостей електронної демократії
– Забезпеченні доступності інструментів електронної демократії в країні

самопоміч е-демократіяВ ході зустрічі активіст «Самопомочі» Станіслав Драганов вніс пропозицію щодо функціонування фонду сприяння розвитку е-демократії. Зокрема, на його думку, фонд має поповнюватись не лише за рахунок держави, але й грантових організацій, ІТ-компаній, меценатів тощо.

Більш того, на думку Драганова, в новій концепції слід більше уваги приділити відповідальності осіб, які контролюють та виконують відповідні положення. Це забезпечить ефективну реалізацію програми.

«Кабмін своєю постановою має встановити строки, в які слід виконати положення концепції, а також вводити санкції – в разі, якщо відповідні положення реалізовуються невчасно або неправильно. Ми маємо запобігти колективної безвідповідальності. Інакше може скластись ситуація, яка трапилась в Одесі – в нашому місті будь-які процеси, пов’язані із запровадження е-сервісів затягуються і не реалізовуються протягом місяців, а інколи років. Сьогодні в Одесі відсутній сучасний, зручний сайт міста з кабінетом одесита, з депутатськими онлайн-приймальнями, з картою ремонту доріг. Досі одесити не можуть подавати свої запроси на розгляд громадського бюджету або створювати та підписувати е-петиції. Хоча обидві ініціативи затверджені на рівні Одеської міської ради і мали б бути реалізовані вже давно», – відзначив юрист Драганов.

Посилання на Концепцію та план розвитку е-демократії в Україні: http://e-zakon.org/e-dem
Залишити свої коментарі можна до 7 квітня