Новини

17:23, 6 Квітня 2017

«Самопоміч» вимагає змінити правила встановлення вивісок в Одесі

В Одесі слід розробити нові правила встановлення вивісок на фасадах будівель. Про це наголосив депутат Вадим Терещук на засіданні постійної комісії з питань економічної, інвестиційної політики, торгівлі, міжнародних відносин та ІТ.

Відповідні правила не змінювались в Одесі майже 10 років, і весь цей час встановлення та узгодження таких конструкцій відбувалось без урахування архітектурного контексту. Це значною мірою зіпсувало зовнішній вигляд фасадів як в центрі міста, так і в спальних районах.

На думку депутата, Одесі варто брати приклад зі Львова, де в 2016 році вступили в силу нові правила.

«Звісно у Львові дуже жорсткий порядок встановлення вивісок. Але це дозволяє не псувати зовнішній вигляд фасадів, зберегти історичний та первинний вигляд місцевої архітектури. Більш того, в межах цих правил всі підприємці працюють в однаковому юридичному полі на рівних правах, і це не створює жодних конкурентних переваг. В такому місті проквітає туристична сфера та враховано інтереси громади. Ми маємо брати приклад з таких міст», – відзначив В. Терещук.

За словами в.о. голови управління реклами Віктора Панасюченко, про необхідність розробки нових правил в мерії говорять вже давно, і управління не заперечує їхню необхідність. Адже нинішній закон про рекламну діяльність суперечить діючому законодавству: закону про місцеві ради, про децентралізацію тощо. Єдиний вихід – розробити якісно новий проект правил, та запросити до його створення не лише управління реклами, комісію з торгівлі, але й іноземних колег, громадськість та одеських підприємців.