Новини

13:51, 24 Квітня 2017

Одеська «Самопоміч» наполягає визнати сквер в центрі міста рекреаційною зоною

Громадський діяч та депутат Ольга Квасніцька від фракції «Об’єднання «Самопоміч» пропонує включити сквер у провулку Удільному до переліку територій рекреаційного призначення міста Одеси. Відповідний проект рішення розглянуть на ХV сесії Одеської міської ради 26 квітня.

За словами депутата, необхідність визнання скверу рекреаційною зоною пов’язане з його історичною цінністю, а також є вимогою містобудівного законодавства, що знайшло відображення у Генеральному плані міста та зонінгу Одеси.

Історична значущість території безапеляційна. Відомо, що у 1985 році при будівництві Грецької богодільні ім. Г.Г. Маразлі на цій території було закладено фруктовий сад, так званий Сад Маразлі. Пізніше за благодійним проектом відомого архітектора Дмитренка Ю.М. було створено новий сад: висаджено 100 дерев, 250 кущів та виноградної лози. У 1950 р. в сквері було зведений пам’ятник «Земна куля», який не зберігся до наших днів.

«Сьогодні сквер потребує збереження. Там знаходиться поклінний хрест, а молоді люди приходять туди, щоб освідчитись в коханні. Там проводять вільний час одесити, прогулюються та насолоджуються затишком природи туристи. Ми не можемо втратити ще одну зелену артерію міста», – відзначає депутат.

Цікаво, що міська влада забуває про зелену зону, а от місцеві жителі – ні. Восени 2016 р. за рахунок коштів мешканців провулку Удільного на території скверу були висаджені сосни та плануються заходи з озеленення скверу для відпочинку одеситів.