Новини

13:54, 21 Квітня 2017

24 квітня в Одесі запрацюють е-петиції та громадський бюджет

Одеситам представили портал «Соціально активний громадянин», за допомогою якого можна подати електронну петицію, взяти участь в громадських слуханнях або реалізувати корисний для міста проект.

З 24 квітня одесити зможуть розміщувати на сайті ініціативи, що стосуються комунального господарства, туризму, транспорту, безпеки, освіти та інших сфер міського життя. Кращі з них профінансують з громадського бюджету.

Хто може подати проект?

Автором проекту може бути людина старше 18 років, який зареєстрований і проживає в Одесі або має довідку про роботу або навчання в місті. Ініціативи також можуть пропонувати суб’єкти господарювання та громадські організації. Один автор не може подати більше двох проектів в рік.

Яке фінансування можна отримати?

Вартість одного проекту становить від 200 тисяч до п’яти мільйонів гривень. Гроші виділяються з громадського бюджету, створеного в рамках міської скарбниці. Обсяг громадського бюджету – 100 мільйонів гривень.

Що відбувається з проектом?

Автор розміщує проект на сайті, докладаючи до нього план заходів, кошторис і підписи мінімум 50 городян, які підтримали ініціативу. В електронному кабінеті проект можна редагувати. Проекти приймаються з 24 квітня до 7 червня.

Проект розглядає департамент економічного розвитку Одеської міської ради. Якщо є зауваження – ініціатива йде на доопрацювання. Потім проект отримує висновок від департаменту. Профільний виконавчий орган міськради теж дає проекту висновок. Комісія з питань суспільної бюджету аналізує проекти і виставляє їх на голосування. До комісії входить 15 осіб (третина з них – представники громадськості) – з 8 по 28 червня.

Одесити голосують за проекти – 29 червня-28 липня.

Оголошуються переможці конкурсу – 2 серпня.

Проект втілюється в життя – до 5 грудня.

Як проголосувати за проект?

Голосувати можуть повнолітні городяни, які живуть, навчаються або працюють в Одесі. Одна людина може підтримати п’ять проектів. Для цього потрібно авторизуватися на сайті за допомогою ID-карти, ЕЦП (електронного цифрового підпису) або BankID (ідентифікації через банківську карту).

В яких випадках комісія може відхилити проект?

Ініціативу можуть не пропустити на голосування, якщо автор надав неправдиві відомості про себе або якщо проект суперечить українським законам і діючими програмами розвитку міста. Проекту можуть відмовити, якщо він має незавершений характер, т. Е. Після його втілення потрібні додаткові заходи та бюджетні кошти. Також відхилять проект, запланований на території або об’єктах, які не належать до комунальної власності. При цьому всі об’єкти, які створять або побудують в рамках проекту, слід передати в управління виконавчого органу, комунального підприємства або установи міськради.

Як працюватимуть петиції?

На порталі «Соціально активний громадянин» громадяни також зможуть розміщувати електронні петиції. За 90 днів петиція повинна зібрати на сайті підпису 1 тисячі чоловік. Після цього вона відправляється в електронний кабінет мера. Він знайомиться з петицією і визначає профільний департамент, який буде готувати відповідь. Якщо петиція вимагає винесення питань на сесію міськради або засідання виконкому, автору дадуть проміжну відповідь. Петиція, яка не набрала потрібної кількості голосів, буде розглядатися, як звичайне звернення громадян.

Чи проходитимуть громадські слухання онлайн?

борняков самопомічЩе один розділ порталу – громадське обговорення. З його допомогою можна буде проводити громадські слухання в електронному вигляді.

«Судячи з презентації, сервіс зроблений досить грамотно. Мені подобається, що на сайті є механізм громадських слухань. Я думаю, що з введенням такого інструментарію їх нарешті перестануть зривати, бо перешкоджати електронним слухань набагато складніше », – вважає депутат Одеської міської ради Олександр Борняков.

Депутат також зазначив, що для зручності користувачів слід було б об’єднати інтерфейс нового порталу «Соціально активний громадянин» з Єдиним центром звернень громадян Одеси 1535. Таким чином, одесити зможуть як подати петицію, так і поскаржитися на комунальників на одному ресурсі.