Новини

17:42, 15 Березня 2017

Ганна Позднякова: “Чергова сесія Одеської міської ради пройшла з порушенням регламенту”

Чергова сесія Одеської міської ради провалила проект про визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією, поданий «Самопоміччю». Натомість 54 голосами депутатський корпус підтримав виділення коштів у розмірі 325 тис.грн. на утримання Спасо-Преображенського кафедрального собору Московського патріархату.

З критикою обох рішень виступила голова фракції «Об’єднання Самопоміч» Ганна Позднякова:

«В нашій країні церква відділена від держави, а Конституцією не передбачено фінансове утримання релігійних закладів. Більш того, наше місто поліконфесіональне та полікультурне. Тож давайте допомагати всім конфесіям! Наголошую: якщо мова йде не про утримання церкви чи собору, а про реставраційні роботи, які допоможуть зберегти нашу історію та культуру, то це доцільні витрати. Бідь-які інші – ні», – зазначила вона.

Самопом Сессия (4)Що ж до першого питання, то один з ключових проектів, які відстоювала фракція «Об’єднання «Самопоміч» в ОМР – це проект звернення до ВРУ, Уряду та Президента про визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією. Проект було внесено на голосування з голосу, але до порядку денного його не внесли: «за» проголосувало лише 13 депутатів.

«Ми хочемо нагадати всім, хто каже, що питання такого типу мають підійматись лише у Верховній Раді: «Самопоміч» ще 2 роки назад подала аналогічний законопроект у ВР, але за цей час він не знайшов відгуку з боку народних обранців. Ми впевнені, що позиція місцевих рад допоможе визначитись нашим старшим колегам. Залишати таке питання відкритим, в час, коли в на Сході країні розгортаються військові дії – справжній злочин. Наша фракція і далі наголошуватиме на цьому питанні в сесійній залі», – відзначила Ганна Позднякова.

Самопом Сессия (5)Низка проектів чергової сесії викликала аргументовану критику у депутата «Самопомочі» Вадима Терещука. Зокрема, проект виконкому про кількаразове збільшення витрат на проведення семінарів та конференцій за ІТ-напрямками в порівнянні з минулим роком.

«Жодних звітів чи документів, які б підтверджували, на що мають піти мільйони гривень ми так і не побачили. Тому сьогодні на сесії було прийнято рішення залишити суму фінансування минулим, а питання збільшення відкласти до наступної сесії, – зазначив депутат Терещук.

Не обійшлося на сесії й без перемог для Об’єднання «Самопоміч». В свій час фракція подала депутатський запит про підтримку ініціативи народного депутата України Ірини Сисоєнко щодо збільшення оплати праці робітникам охорони здоров’я. Сьогодні запит було підписано всіма керівниками фракції в ОМР, і він переріс у звернення, яке й було прийнято сесією.

«Уже кілька місяців Україна живе з новою мінімальною заробітною платою. В 2017 році її, як і обіцяли, підвищили в 2 рази – з 1600 до 3200 гривень. Після цього в багатьох бюджетних організаціях стала проквітати «зрівнялівка». Зокрема, в лікарнях зарплатня санітарок практично зрівнялася з зарплатнею медсестер. Нова «мінімалка» не враховує ані різницю в освіті, ані ступінь відповідальності працівників. І ми раді, що наші колеги не відвернулись від цієї проблеми і визнали, що її треба вирішувати системно та консолідованим шляхом», – розповіла Ганна Позднякова.

Сесія відзначилась низкою нововведень. Так, з сьогоднішнього дня заступники мера мають візувати всі проекти, які потрапляють на сесію та нести відповідальність за це разом із профільними Департаментами. Крім того, в ході сесії нарешті зроблено крок, яким мотивувалось в свій час запровадження зонінгу – це проведення земельних аукціонів. На сесії депутати розглянули та проголосували перелік об’єктів, які візьмуть участь у майбутніх торгах.

«Підсумовуючи, хочу зазначити, що на жаль, сьогоднішня сесія пройшла з порушенням регламенту. В черговий раз близько 15 питань порядку денного депутати отримали вночі (з 14 на 15 березня). Зокрема, це низка проектів від земельної комісії, з якими просто неможливо детально ознайомитись за кілька годин до засідання. Саме тому наша фракція вирішила не голосувати за такі проекти», – відзначила Ганна Позднякова.