Новини

12:55, 28 Лютого 2017

В Одесі почали створювати реєстр скандальних будівельних проектів

Темі незаконного та руйнівного для навколишнього середовища будівництва був присвячений круглий стіл за участю громадських діячів, місцевих депутатів та одеситів. В рамках заходу народилась ініціатива збору даних про забудову, а також створення на основі цих даних інтерактивної карти. Підштовхнула до цього активістів розповідь депутата міськради “Об’єднання “Самопоміч” Ольги Квасніцької про те, як зі скандальними будівельними проектами борються в інших містах.

На даному етапі активісти займаються збором даних для онлайн-карти. У цій справі ініціатори проекту розраховують на допомогу всіх небайдужих городян, громадських діячів, архітекторів. Інформацію можна повідомляти за телефонами (0482) 64-96-43, (0482) 64-59-32, на електронну скриньку otvsek@yandex.ua, і на поштову адресу: Одеса, пл. Дерев’янко, 1, 8-й поверх.

«Коли проект буде реалізований, ці дані ми передамо мерії міста та муніципальному управлінню архітектури. Бо складається враження, що там не володіють цією інформацією. Ми не ставимо за мету «змусити мерію виконати наші вимоги – скоріше ми пропонуємо міській владі співпрацювати. Така взаємодія згодом допоможе врятувати Одесу. Я впевнений, що є маса людей (в тому числі і в мерії), які щиро переживають про фактичне знищення міста», – повідомив організатор круглого столу Олег Суслов.

ольга квасницкаяОльга Квасніцька, депутат Одеської міськради, звернула увагу на те, що в Одесі є містобудівний кадастр, на якому зазначаються в тому числі об’єкти забудови в перспективі. Він ведеться фахівцями міського управління архітектури та містобудування, однак він недостатньо зручний і не дуже зрозумілий для сторонньої людини.

«У ході засідання круглого столу я запропонувала використовувати досвід Львова, де була створена карта проектів з сумнівною репутацією – у яких є ті чи інші проблеми, зокрема, з переліком необхідних документів.  При плануванні того чи іншого будинку (житлові  чи комерційного об’єкту) потрібно враховувати низку чинників. В тому числі розташування і поверховість відповідно до Генплану, а також геологічну ситуацію в контексті можливих зсувів, що особливо актуально для Одеси. За допомогою цієї карти не тільки городяни зможуть зрозуміти, яке будівництво на них чекає, але і потенційний інвестор оцінить, чи варто йому вкладати гроші в той чи інший об’єкт», – підкреслила депутат.